| HaHaGirl a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cu un obsedat de la facultate.Este un obsedat care zice ca ma iubeste cu toata fiinta lui si a ajuns la gesturi extreme imi trimite anonimate, ma urmareste ma suna imi trimite mesaje este un psihopat in devenire este obsedat de mine am ajuns sa ma feresc de el pe la cursuri am noroc ca nu prea stau pe-acasa sunt mai mult plecata din tara dar intr-o zi m-am trezit cu el la aeroport vreau sa scap de el insa fara sa-l amenint cu politia pentru ca sigur nu ar merge si-a luat bataie si degeaba ce naiba as putea sa fac sa scap de el il resping il folosesc face tot ce vreau eu imi bat joc de el dar de cand am inceput facultatea adica de 2 ani se tine dupa fundul meu cum sa scap?

29 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Reclama-l la politie.

| HaHaGirl explică (pentru Alcyon):

Politia romana=gardianul de la toaleta pubica din America pana si aia se implica mai mult pentru o toaleta decat politia romana pentru o hartuire

| Kalla a răspuns:

Spune-i clar ca pe tine nu te intereseaza nici o relatie cu el.Dar sa nu ii spui asa ceva in privat pentru ca s-ar putea sa te bata. Spune-i intr-un parc sau pe strada ziua cand sunt multe persoane in jur.

| HaHaGirl explică (pentru Kalla):

Nu e in stare sa ridice un creion de jos si sa dea in mine il rup dupa aia in 2 i-am zis dar este ceva unic, stii este un specimen unic nici nu stiu cum a intrat la facultatea asta

| Kalla a răspuns (pentru HaHaGirl):

Probabil le era mila de el si l-au facut sa intre la facultate.Tu nu-l baga in seama oricum. Poate sa-si cumpere un pistol sau sa aiba otrava sau un cutit.Stii cum e cu bolnavii si obsedatii astia.

| Exilee a răspuns (pentru HaHaGirl):

La care facultate esti de curiozitate?big grin

NU stiu ce sa zic, poate este genul de baiat care-si doreste atentie, dar dupa 2 ani ar fi trebuit sa fie constient ca atitudinea sa este practic inutila si sa fie intelegator. Totusi, de ce nu-i oferi o sansa? raised eyebrows

Daca nu reusesti sa ajungi la un compromis, dar dupa o discutie acceptabila pentru amandoi, si el tot persista, atunci depunde o plangere la politie. Dar eu zic sa discuti cu el exact ce vrei.
Apropo, ai grija sa nu fie un obsedat sexual daca ai spus ca dorinta lui 'cea mai mare" este sa se culce cu tine. As mai dori sa ne confirmi exact daca vrea sau nu sex. Aici, tu-i cunosti psihicul si apropo sa fi atenta sa nu faci anumite greseli pentru care-ti vor afecta viitorul. Cine stie, poate el chiar vrea sa te iubeasca, iar daca exista sansa ca tu sa te indragostesti de el si sa nu mai detina niciun tip de sentiment (decat de prietenie/ amicitie) atunci vei suferi. BIne, poate ca sunt putin subiectiv, dar lamureste exact problema acestui conflict.

| HaHaGirl explică (pentru Exilee):

Sunt la UNATC sectia regie/film in Bucuresti sunt intr-o relatie de 3 ani aproape, clar vrea sex dar nu pot scapa de el cu orice pret ma face de ras prin aeroport cu declaratii si din astea este ceva dezgustator am citit acum pe net ca pot face rost de un ordin judecatoresc sa nu se mai apropie de mine, cred ca am sa recurg la asta dar ma indoiesc ca-l va respecta

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru HaHaGirl):

Pai daca nu-l respecta poate face inchisoare. simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este chemat la politie sa dea cu subsemnatul are sa-i treaca, fa-i reclamatie la politie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu politia poti rezolva asta. Si nu e necesar sa fie si el prezent in sala pentru a obtine un ordin de restrictie fata de el.

| HaHaGirl explică (pentru anonim_4396):

Era vorba de mine, eu sunt plecata mai mereu din tara, sunt model nu stau foarte mult prin tara si de asta voiam o modalitate foarte rapida si scurta..ms pentru raspuns oricum

| CosminC86 a răspuns (pentru HaHaGirl):

"sunt model, sunt model"... de parca ar avea vreo relevanta ce meserie practici. Daca in Politia Romana zici ca n-ai incredere, atunci singurul lucru care ti-a mai ramas este sa-l ignori total. Ai incercat sa stai de vorba cu el? Poate nu e chiar atat de prost sa nu poata duce o conversatie pana la capat.

| HaHaGirl explică (pentru CosminC86):

BAI OAMENI IDIOTI(ASTIA CU REZOLVARE LA TOATE) Tu nu vezi cand a fost pusa intrebarea? a trecut jumate de an de-atunci, problema logic ca a fost rezolvata, in instanta daca chiar te intereseaza, cu un om bolnav psihic nu poti vorbi.

| CosminC86 a răspuns (pentru HaHaGirl):

Mâ bucur păntru tinie domnişoară "sunt model".

| HaHaGirl explică (pentru CosminC86):

Poate n-ai inteles in ce cotext am folosit cele 2 cuvinte, domnule stie tot, si ma bucur ca te bucur, good for you.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa scapi? Da-i o ocupatie, e clar ca nu are una. Pune si tu pe cineva, sau mai multi prieteni, prietene, saafle unde sta ala, si sa il agaseze cu scusori si telefoane si flori, etc, etc.
Sa il urmareasca si ziua si sa il sune :"Te vad ca ai intrat la magazin, vezi, ai grija ca strada aceea e blocata", etc.
Daca nu merge cu frumosul, iei masuri drastice.
Daca il tii ocupat cu asta, pana la urma o sa se sperie si o sa incerce sa afle cine il urmareste si va uita de tine.
Incearca asa, pare sa fie singura solutie, avand in vedere toate celelalte alternative.
Avand in vedere ca treaba asta cere mult timp, probabil ca ar fi nevoie de mai multe eprsoane care sa colaboreze astfel incat sa para una singura, obsedata de acest tip. Nu zic ca trebuie sa para neaparat ca el este urmarit de o femeie, ba chiar va fi incantat. Dar daca va avea impresia ca un barbat ii are treaba si il urmareste, asta chiar ca il va speria.
Ai grija de tine si multa bafta!

| HaHaGirl explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns,dar intrebarea este veche si am gasit solutia,am dovedit in fata instantei intr-un timp extrem de scurt ca are probleme cu capul,ceea ce zici tu imi era aproape imposibil pentru ca eu locuiesc in America si nu prea aveam cum sa fac treaba asta, era destul de infiorator ca mereu stia cand vin in tara si telefoanele si flori si toate prostiile, dar am un ordin judecatoresc pe perioada nederminata si am scapat de el, nici nu a fost nevoie sa ma prezint in fata judecatorului, avocatul a rezolvat tot...multumesc din nou ca totusi ai raspuns la intrebare, desi e un raspuns bun chestia asta imi lua ceva timp si trebuia sa impart bani in stanga si in dreapta cand puteam sa rezolv totul pe cale legala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HaHaGirl):

Ma bucur atunci ca ai scapat! happy

| HaHaGirl explică (pentru anonim_4396):

Si eu laughing

| BLeur a răspuns:

Eşti frumoasă înseamnă de tot te urmăreşte rolling on the floor). Face pe ' Ochii din umbră ' rolling on the floor).
Apăi, ameninţă-l să te lase în pace. TOTUŞI sunt 2 ani de zile şi nu meriţi asta. Vezi că şi cu bătăile de jos care se presupune că le faci nu e bine, deoarece chiar dacă este un pic mai obsedat are şi el sentimente. Deci, ţi se poate întoarce această bătaie de joc. Dacă vrei să scapi de el, pur şi simplu spune-i că nu eşti interesată sau dăi o şansă, poate o să fie mai bine aşa.winking
Doar nu vei sta să fugi de el toată viaţa, nu?

| HaHaGirl explică (pentru BLeur):

Mda in conditiile astea as vrea sa dispara frumusetea asta

| BLeur a răspuns (pentru HaHaGirl):

De la strs, cam aşa. laughing
Dacă eşti plecată din ţară mai mereu, este un avantaj vorba ta. Poate să te uite aşa, dar ar fi norocul tău să nu-l mai vezi.

| νααℓι a răspuns:

Pai da-l la politie, spune-i ca tot te urmareste sau daca il cunosti mai bine du-te la parintii lui.
Spune-i si lui in fata nu te mai tine dupa mine, nu-mi placi, nu ma mai urmari.
Va intelege pana la urma, spune-i ca suni la politie, fa ceva oricum nu mai lasa sa decurga situatia asa.
Parintii lui sau politia poate rezolva.

| HaHaGirl explică (pentru νααℓι):

Are 21 de ani ce parinti...si-a luat bataie ca lumea a ajuns in spital din cauza mea nu-l pot reclama pentru ca ar insemna sa fiu prezenta in tara sa-l dau in judecata iar eu sunt plecata din tara mai mereu nu am cum

| νααℓι a răspuns (pentru HaHaGirl):

Mai pune pe cineva sa-l bata pana-i vine mintea la cap : ))
Se potoleste el pana la urma
Mama lui de prunc laughing

| HaHaGirl explică (pentru νααℓι):

Crede-ma este imposibil merg la baie vine dupa mine, merg acasa vine dupa mine, este ca un caine din ala stii fara un scop in viata dorinta lui cea mai mare este sa se culce cu mine tot UNATC stie asta am zis ca-l dau in judecata a zis ca nu are nimic el tot ma iubeste este un om imposibil

| νααℓι a răspuns:

Pai cum mergi la baie vine dupa tine?
Ce il primesti in casa?
Incearca cu politia singura solutie
Da sa vina oriunde dupa tine, nu-l baga in seama daca te atinge lovestel si du-te mai departe
Daca vrea sa te loveasca striga, zi la cineva sa te ajute, zi ca acel baiat nu te lasa in pace.

| HaHaGirl explică (pentru νααℓι):

Imi trimite flori imi face declaratii prin aeroport sunt model iternational ma face de ras...mi-am luat bodyguarzi pentru 2 sapt am avut niste probleme prin mexic si am fost pazita dar nu vreau sa zica lumea ca uite-o si p-aia zici ca-i fica sa lu Obama ca totusi presa scrie

| νααℓι a răspuns:

Fa-ti niste timp si reclamal singura solutie