| kyssmy a întrebat:

Buna sunt floarea si am 13 ani si inca nu mi-a venit ciclu si ma cam ingrijoreaza acest lucru as vrea sa stiu ce imi sugerati sa fac ca sa vina mai repede sau ceva de genu pentru sunt foarte ingrijorata si nu mai stiu ce sa fac, pe langa toate nu m-am dezvoltat deloc sunt foarte slabuta si nici sani nu miau crescut ajutati-ma va rog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o colega care are aproape 17 ani si nu a avut menstruatie, a fost la medicul endocrinolog si i-a spus sa ma astepte un an-un an si jumatate, pana atunci nu e cazul sa isi faca probleme

10 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

De ce iti faci atatea grijibatting eyelashes? pana la 16 ani mai este timp sa-ti vina happy daca nu iti vine pana pe la 16-17 vorbeste cu mama ta si consulta un medicwinking si eu zic sa te bucuri ca inca nu ti-a venit, nu e foarte placut sa fi la menstruatie happy
si in legatura cu sanii, pana la 20 de ani esti in dezvoltare happy deci nu iti face grijiwinking

| doar.pt.voi. a răspuns:

Ciclul vine pana la varsta de 16 ani. Mie mi-a venit la 12 ani. Nu-ti face griji. Daca nu va veni pana la varsta de 16 ani, 16 jumatate nu cred ca mai sunt sanse sa-ti vina vreodata.(daca nu ai ciclu nu poti avea copii.trist) sper ca te-am ajutat. fundita?happy

| Shinen a răspuns:

Nu mai fi ingrijorata ca nu ai de ce. oh go on. Ai abia 13 ani. Mie mi-a venit ciclul la 13 ani jumatate. big grin.

Pana la 16 ani ai timp.

| Yarinn a răspuns:

Nu mai fi asa de ingrijorata! Nu ti-a venit inca pentru ca nu esti dezvoltata. Oricum, mai e timp pana la 16 aniwinking Cel mai bine vorbeste cu mama ta despre acest subiect si vei vedea ca si ea iti va spune sa nu-ti mai faci griji, pentru ca toate se intampla la timpul lor happy

| SweetyNuta a răspuns:

Stai linistita toate la timpul lor

| xoBridgetXO a răspuns:

1. Nu cred ca e motiv de panica. Depinde de modul de dezvoltare a fiecaruia. Partea cu ciclul, nu te alarma. El poate veni si la 16 ani. Dupa 16 ani e o problema. Esti chiar norocoasa ca nu ti-a venit. (:
2. Partea cu sanii, hmm, ar trebui sa consulti un medic. Sfatul meu. Bafta! Sper ca nu ai nimic. :*

| claudica a răspuns:

Vai ce m-am saturat de intrebarile de genu atat de mult va pasa de chestia asta la varsta asta? o sa iti vina stai linistita ca nu ramai fara nimeni nu scapa cadn o sa ai o sa iti doresti sa treci mai repede peste asta nu va mai faceti atatea griji ca nu'i nimic cool sau la moda in asta;-j

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Oamneee laughing Eu as da orice numai ca sa scap de el sa nu mai am pe vecie si tu iti doresti? OMG laughing. Este foarte neplacut crede-ma.sad Vara, iti doresti sa pleci la mare nu stii ce sa faci din cauza musafirului nepoftitsad Si nu exista NICI UN SECRET.Iti vei dori sa fii copil din nou.Eu am tot 12 ani, dar ciclul il am de cand eram o taca, 9 ani...happy Il URASC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De in data ce nu ti-au crescut sanii, nu are cum sa ai menstruatiebig grin pana la 16 ani ai timp. nu te grabi ca nu e ceva placut sa ai cicluwinking

| JusTyNna a răspuns:

Si eu imi faceam aceeashi problema, dar stai linistita mie mi-a vnt l si jumatate... oricum te vei satura sa fii pe stop!