| SperantaPierduta a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place de un baiat mai mic decat mine cu un an. Problema este ca el e destul de timid cu pers pe care nu le cunoaste si mai ales in afara grupului. Nu prea avem prieteni comuni si in plus lui nu ii sta gandul la fete mai mult la jocuri. Mai demult l'am surprins uitandu'se pe furis. Si de fiecare data cand trecem unul pe langa altul se uita in alta parte ( pe tavan, in jos, la alta persoana, sau se intoarce cu spatele si dupa ce trec se intoarce la loc :I). Cum as putea sa ma apropii de el? Il plac mult, dar nu stiu cum as putea sa fac. Credeti ca ar ajuta cu ceva daca i'ar spune un alt amic ca il plac? Sau macar ca a auzit ca mi'ar place de el? Si eu sunt destul de timida, mai ales cand e vorba de el happy Stiu ca am mai pus intrebarea, dar vreau cat mai multe pareri. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Pai daca zici ca evita sa dea ochii cu tine poate e un semn. Poate si el te place insa este prea timid sa faca primul pas. Incearca sa te aproprii de el, sa intri in discutie cu el, sa ajungeti sa faceti schimb de id si sa vorbiti tot mai mult si sa te aproprii de el. Bafta

| sweetys a răspuns:

Incearca sa intrii in lumea lui (jocurile) si gaseste un motiv sa intrii in vorba cu el pe aceasta tema.

| Robberrtaa a răspuns:

Pai cel mai clasic asta este, sa-i spuna cineva lucrul asta. dar eu zic ca e mai frumos daca te apropii tu de el.si bineinteles sa nu ii spui din prima ca il placi.adica,e decizia ta totusi ce vrei sa faci.eu zic sa ii iei id(daca are) si sa incepi sa vorbesti cu el.afla ce ii place si poti deschide subiebiecte favorabile lui. spuneai ca se joaca mult. poti sa ii ceri informatii despre un joc.nu stiu, incearca sa fi deschisa cu el dar atat incat sa nu il presezi. daca nu are id incearca si fata in fata.mai greu putin dar totusi.usor usor o sa fie bine si cine stiesmug mult noroc si sper sa reusesti ce ti vei propune:*