| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Inca din clasa a 6-a plac o fata. Eram in clasa cu ea si asta nu prea mi se parea prea ok. Acum sunt in a 9-a si as vrea sa-i spun totusi ca o plac chiar daca nu cred ca as avea prea multe sanse. Cum as putea sa ii zic? As putea sa ii zic pe facebook insa nu stiu cat de ok este. sau sa-i zic sa vina undeva sa ne intalnim.? Nu stiu cum sa procedez. I-as zice sa ne vedem la un suc sau ceva de genu insa nu stiu daca va accepta... Acuma suntem in licee diferite eu fiind in unul mai bun ea in unul mai slab.

6 răspunsuri:
| Floricikmov a răspuns:

Ai putea sa-i spui pe facebook daca vrea sa iasa la un suc, acolo discutati si daca vezi ca si ea se apropie de tine si ii place compania ta o poti intreba.

| bogdan050 a răspuns:

Si cum as putea formula... Adica nu prea suna bine sa-i zic ceva gen buna iesi la un suc?

| For3st1 a răspuns (pentru bogdan050):

Nu stiu, ceva de genu '' uite eu ies sambata in oras, vrei sa iesi cu mine la un suc? '' Teoretic ar trebui sa accepte, acum depinde si de tine.

| bogdan050 a răspuns:

Si daca zice ca nu vrea sa iasa sau ceva de genu ce as putea sa ii zic?

| bogdan050 a răspuns:

Si daca refuza sau ceva de genul?

| For3st1 a răspuns:

Ai putea incerca cu ajutorul facebook-ului s-o inviti in oras, dar mai indicat ar fi sa-i spui in fata.Vezi daca o inviti nu te balbai gen '' stii... daca vrei si... daca ai timp..sa iesi cu mine''. Daca accepta spune-i ce simti pentru ea si vezi cum reactioneaza.Mult succes!