| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Inca din clasa a 6-a plac o fata. Eram in clasa cu ea si asta nu prea mi se parea prea ok. Acum sunt in a 9-a si as vrea sa-i spun totusi ca o plac chiar daca nu cred ca as avea prea multe sanse. Cum as putea sa ii zic? As putea sa ii zic pe facebook insa nu stiu cat de ok este. sau sa-i zic sa vina undeva sa ne intalnim? Nu stiu cum sa procedez. I-as zice sa ne vedem la un suc sau ceva de genu insa nu stiu daca va accepta... Acuma suntem in licee diferite eu fiind in unul mai bun ea in unul mai slab.

8 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca intai cu facebook-ul, da like la fotografii si postarile ei. Cere-i prietenie, daca accepta e un pas inainte. Iti vei da singur seama daca lucrurile decurg bine, sunt convinsa. Mai mult curaj, invit-o la un suc sau inghetata, foarte probabil sa accepte. Oricum e mai bine sa incerci macar s-o inviti ai sanse 50% sa iesi cu ea in oras, decat daca n-o inviti, nu?

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Sun-o, inalneste-te cu ea si vezi cum merg lucrurile. Poate va merge. Si daca ti se pare ca merge rau mai incearca sau las-o balta. Oricum e viata ta.

| bogdan050 a răspuns (pentru CatelusaCuParulCret):

Mda... Problema este ca nu am numarul de telefon singura modalitate ar fi facebookul. Nu stiu. O plac foarte mult nu pentru. sani sau asa.

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru bogdan050):

Foloseste facebook-ul, nu asta-i problema happy

| Mimzy a răspuns:

Ar fi ok sa iesiti la un suc sau ceva, dar eu zic ca intai(daca vrwei sa ai macar 30-40% sanse) sa incerci sa ii fi prieten! O fata care afla ca un prieten f.f. bun de-al ei si de care are nevoie o place nu prea poate spune nu, pentru ca ajunge sa depinda de el! Sper ca te-am ajutat ^_^

| ElectronicPieces a răspuns:

Spune-i pe fb. Acolo o sa ai tupeul sau curajul sa ii spui mai multe. Sau fa-o in fata, dar fii bărbat happyhappy

Bafta

| bogdan050 a răspuns:

Mai astept ceva pareri big grin

| bogdan050 a răspuns:

Am reusit dimineata sa discut cam 1 ora cu ea si s-a purtat destul de fain.