| VIPcristian a întrebat:

Pai sa incep; Mersi ca ma ajutati
Dupa ce m terminat clasa a 5 a m-am mutat din clasa si mi-a placut de o fata. La inceput isi batea joc de mine dar acum parca ma place si nu stiu ce sa fac si ce sa o intreb.
Si multumec ca ati citit

7 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa-i ceri o carte de care ai avea nevoie, cere-i parerea in ceva ce te-ar interesa... Ceva de genul asta, ca sa ai un dialog deschis. Apoi, daca reactioneaza bine, invit-o la un suc.

| cristiiiiiii a răspuns:

Eu zic sa te duci si sa ii marturisesti ce simti pentru ea si asa vei afla daca sentimentul este reciproc

| Ronnii33 a răspuns:

1).Poti fii sincer si direct.
2).Intreab-o printr-o gluma si aactioneaza dupa raspunsul / reactia ei.

| VIPcristian explică:

Ati fost rapizi, va multumesc Raman dator

| VIPcristian explică:

Vas da la toti funda, decat sa va suparati nu va dau la nici unul, toate raspunsurile sunt bune.
Multumesc ca m-ati ajutat

| traian30 a răspuns:

Iti dau un sfat care la mine a mers(eu sunt clasa a 9-a). Spune-i(date mare) ca o sa mergi cu un prieten la film weekend-ul asta sau oricand altcandva(trebuie sa ii specifici data si numele prietenulu fe el si inventat) dupa ce ai facut asta asteapta MINIM 3 zile dupa care ii spui ca prietenul a plecat cu failia la munte 1 luna(important sa plece pentru mult timp deoarece 1-e evident ca nu astepti o luna sa mergi la film si 2-in cazul in care ea nu poate sa vina la data ca i-ai spus-o initial sa poti contramanada). In fina ii spui ceva gen "M-am hotarat sa vad cu cine altcineva as putea sa merg si m-am gandit la tine".

Observatii : sa alegi o zi in care este intr-o dispozitie buna;
sa nu alegi un film prea siropos si de preferat sa aleaga ea filmul... ii poti spune "Alegi tu filmul te rog findca eu sicer as vedea oice film... vrea doar sa mai ies putin din casa".

Mult noroc cu fata.

| ingerashnebun a răspuns:

Pai tine-te dupa ea, apoi cerei numarul ei de telefon si poate isi da seama happy funda?