| Andrei1811 a întrebat:

am si eu o problema sentimentala,totul a inceput acum o luna, am cunoscut o fata de care m-am indragostit, dar din pacate ea nu stie acest lucru.Este totul diferit, pana acum intervena: "O esti buna", se alegea o relatie de 3-4 saptamani dupa ce faceam sex se termina.Acum totul este nou pentru mine,o visez noapte, ma gandesc numa la ea.Mi-a zis cineva sa-i spun ce simt ca pierd timpul degeaba, iar eu i-am spus ca nu am curajul mi-e frica sa nu o indeparteaz.Acum 2 saptamani am descoperit ca si-a facut un prieten, acum 3 zile s-au despartit, l-am intrebat pe fostul prieten al ei de ce s-au despartit.Acum fata este libera,dar nu stiu cum sa-mi fac curaju sa-i spun acesta fraza: "M-am indragostit de tine, as dori sa fi mereu langa mine "Spuneti-mi si mie daca nu ii spun aceste lucruri sunt un fraier, un las? Si cum as putea sa rezolv acest complex? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Amice daca esti Indragostit si nu spui ce recunosti nu e oki.Atunci e cel mai Bine sa fi sincer si sa nu ascunzi ceea ce simti.E gresti sa nu recunosti ca iubesti nu sa spui ceea ce simti.Cel mai oki e sa o inviti in Oras. Poti sa iesi in Oras si cu o prietena. Apoi acolo, cand e mai degajata si calma incearca sa faci asta :I-ai manutele in ale tale si priveste-o in Ochi spunandu-i urmatoarele.Te cunosc de putina vreme si poate nu ar fi cazu dar de cand am vb cu tine lumea mea s-a schimbat.Cand ma gandesc la tine Inima incepe sa imi bata mai tare si uneori zambesc singur fara motiv vu gandul la tine.Tu imi faci ziua mai Buna si nu imi e rusine sa recunosc ca sunt Indragostit de tine. Daca vrei sa imi dai o Sansa te-as face cea mai fericita fata din lume.Nu mai vreau sa ma ascund si recunosc ceea ce simt!

8 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Daca nu poti sa-i zici in fata, scrie-i o scrisoare, parfumeazo cu un parfum dulce-fresh, eu inmanezi si ii spui sa o citeasca ori in fata ta ca nu poti sa-i zici in fata, ori dupa ce pleci tu si astepti raspuns... cum doresti. happy

| RAY a răspuns:

Cu curaj man poti daca stai altul o va lua esti mascul ce naiba ambiotioneazate

| Andrei1811 explică (pentru RAY):

Am trecut prin acest "Altul o va lua"si in acel moment aveam in gand ca trebuie sa o uit, dar nu am reusit si daca pana la urma ii zic, daca ma respinge cum as putea sa o scot din suflet, ca din minte nu as vrea sa o scot, o sa ramana acolo ca prima dragoste adevarata!

| RAY a răspuns (pentru Andrei1811):

O vei uita in timp dar macar ai incercat

| neutrino a răspuns:

Invita fata la un suc si clarificati-va problema. Daca totusi ti-e teama, asta inseamna ca tebuie sa mai stai un timp in bancuta ta.

| Exilee a răspuns:

SUnt indragostit de tine, cuget spre tine si firea fiindu-mi exuberanta, te iubesc asa cum pasarea iubeste cerul. Acest sentiment nu este o imitatie a unei fericiri depline, ci in lipsa ta in umbra-mi devin pustnic gandidu-ma la sarmul tau si creandu-mi un Univers iluzoriu de unde mi-as putea dezmierda sufletul care tanjeste dupa voluptatea ta interioara.

Si aceste cuvinte i le spui cu un buchet de trandafiri rosii in genunchi.

ORicum, cel putin asa-ti vei diminua/elimina aceasta teama. Las nu ai cum sa fii! Numai lasii refuza astfel de clipe.
Acum sunt obosit, iar "spiriul poetic" din mine nu-mi este de folos.
Categoric se putea si mai bine happy

| Danysan a răspuns (pentru Exilee):

Ce pot spune Bravo.Dar ma indoiesc ca va intelege mesaju daca el il va spune cu tremurat si cu Inima batandu-i maxim.

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, incerca sa prinzi curaj sa ii spui, ca nu strica, inteleg ca esti indragostit dar daca nu e reciproc, e degeaba, fii direct cu ea si spune-i ca o placi si daca te respinge inseamna ca nu a fost pentru tine happy