| MellaMihaela90 a întrebat:

Am si eu o problema,si as fi recunoscatoare daca mi-ati citi povestea.
Deci,eu nu am avut iubit. Adica,am fost in scoala generala cu un baiat, dar pe atunci aveam cred 13 ani,deci nu prea a fost nu stiu ce. Ei bine, cand am ajun in a 9-a,toti ma 'asaltau'. Desi aveam de unde alege, nu am putut iubi pe nimeni..Pana intr-o zi cand la insistentele unei prietene m-am intalnit cu un baiat. M-a invitat la suc,si desi as fi vrut sa refuz am acceptat,am zis ca poate e sansa mea si voi avea iubit, ca doar deh sunt in a 9-a si da urat o fata fara iubit happy. Am stat la suc cam 3 ore si ceva,am vorbit,ne-am cunoscut. Si a venit momentul sa mergem acasa. Eu vedeam ca respectivul dorea sa ma sarute,dar eu nu am vurt; cu toate atea,cand m-a condus la statia de autobuz,m-a prins de solduri, si-a pus mainile in jurul gatului meu si m-a sarutat...nu stiu,m-am lasat purtata de val,adica,eu nu il iubeam dar doream sa invat sa sarut. Vreau sa spun ca a fost oribil,aveam impresia ca ma lingea o soparla,nu era tocmai cum imi imaginam eu ca e un sarut. L-am oprit, i-am zis ca nu pot sa il sarut si am plecat. Dupa 5 minute mi-a trimis mesaj: Dada,lasa ca stiu eu ca nu sti sa saruti, stai sa auzi cand le voi spune baietiilor din liceu. Asta s-a intamplat la inceputul clasei a 9-a,el a dat cu papagalul,dar nimeni nu il lu in seama, spre norocul meu
In semestrul 2 am intalnit un baiat,care credeam ca imi va fi iubit dar am descoperit ca e un mare nesimtit si am lasat-o balta cu baietii; vorbeam cu ei dar nimic mai mult
Cu baiatul care cica 'ma iubea" am ajuns la discutia despre virginitate,bine. nteles happy Si m-a intrebat baiatul daca mai sunt virgina, si am raspuns ca da normal. In secunda doi a inceput sa faca misto de mine ca sunt virgina si ma tachina. A spus ca daca nu imi traiesc acum viata atunci cand? La 50 de ani?
Nu inteleg,ce e atat de grav ca nu stiu sa sarut?! Ca sunt virgina? De ce lumea e atat de rea? Eu inca tot sper ca voi intalni un baiat calumea, daca mai exista...cu care sa ma inteleg. Tin sa mentionez ca am 16 ani. Ce sfaturi imi puteti da?
*Si voua vi se pare ciudat ca nu mi-am inceput viata sexuala? sau poate asta nu e chiar atat de ciudat... dar faptul ca nu stiu sa sarut? (ma refer la French Kiss)

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Vezi ce se intampla daca ai incredere in oricine?!
Pe primul baiat nu trebuia sa il lasi sa te sarute de la prima intalnire! Trebuia sa va cunoasteti mai bine, sa vezi ce-i poate capul, ca nu cumva sa te trezesti implicata intr-o situatie atat de penibila.
In ceea ce il priveste pe al doilea, iarasi, ai avut prea multa incredere in el! Nu stiu cat timp a trecut de cand v-ati cunoscut, dar daca a trecut mult timp ar fi trebuit sa anticipezi o astfel de reactie. Daca a trecut putin timp, nu ar fi trebuit sa porti astfel de discutii cu el.
Invata sa nu mai ai chiar asa de mare incredere in baieti!
Nu mi se pare ciudat ca nu stii sa saruti (french). Vei sti sa saruti in momentul in care o sa ai langa tine un baiat ce iti va oferi toata increderea si siguranta de care ai nevoie, si nu in ultimul rand, va avea rabdare cu tine. Adica un baiat care te iubeste!
De viata sexuala nici nu mai vorbesc. Era anormal sa ti-o fi inceput pana la varsta asta.

| LaraMaya a răspuns:

Pai.mi se pare ca esti prea mica sa iti incepi viata sexuala..macar pana la 18 ani..si chestia cu sarutu..nu trebuie sa stii ca saruti, trebuie sa te lasi purtata de val cand va veni baiatul potrivit..si acum pe bune! de unde sa stii sa saruti daca nu ai incercat!? pfff. baieti. daca mai vrei sfaturi scriemi pe mess rapageorgiana20

| RazvyFTW1249 a răspuns:

De fapt este chiar bine ca nu ti-ai inceput viata sexuala pana acum.Nu ii lua in serios.Nu e nici o rusine sa nu stii sa saruti dar na, in ziua de azi daca la 10 ani nu stii ce e aia masturbare esti inapoiat rau sau cel putin asa spun "smecherii de bucharest". Stii cum se spune : Toate la timpul lor.

| marius9696123 a răspuns:

Nu pot sa zic ca e rau sa fii virgina dar stiu ca majoritatea fetelor de varsta ta nu sunt deci baietii mereu o sa se ia de ti ne pentru asta si fazac sarutatu cred ca e un lucru nesemnificativ deci grabestete si fa ceva cu virginitatea aia

| UnBaiatAAA a răspuns:

Buna happy Si eu am tot 16 ani si sunt baiat. Nu este nicio rusine in chestia asta, nu inteleg de ce ar rade cineva de asta, poate ai dat tu de niste semi - retardati. Ideea e ca eu am avut primul sarut la 14 ani cu o fata care se tinea de mine de 2 ani si pana la urma a fost ceva din dragoste ca sa zic asa, cat despre virginitate chill. Eu sunt virgin si nu am dus lipsa de oferte big grin.
Daca citesti cele 2 intrebari pe care le-am postat o sa intelegi ce vreau sa zic in urmatoarele randuri : Fetele fug dupa baieti care se poarta ca dracu cu ele, in loc sa stea langa cei care le-ar tine in puf, iti spun din propria experienta. Poate tu esti altfel si baietii aia au gresit.Sa nu crezi ca vreau sa te agat sau ceva, dar daca vrei sa mai vorbim "za.coslata" e id meu, pari mai speciala in sensul bun al cuvantului.