| Teeo16 a întrebat:

Am un amic foarte bun care are foarte multe probleme pe cap: parintii lui au divortat, ii place de o fata foarte mult si nu stie ce sa faca. A incput sa scrie niste poezii foarte frumoase si vrea ca de Valentine's Day sa ii dea un trandafir si cu o poezie fetei dar ii este frica ca, colegii vor rade de el si ca fata respectiva nu il va accepta...nu stiu ce sfat sa ii dau...ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Daysukki a răspuns:

crying eu...m-am simtit la fel. acum 2 ani mi-am italnit prima iubire doar ca iubirea nu ma vedea pe mine, ci pe alta.dar n-am fost geloasa.pentru ca iubeam persoana respectiva cu adevarat.prima dragoste nu se uita.am vrut sa-i spun.dar n-am avut curaj.am pus pe altcineva s-o faca dar el nu a inteles mesajul.am incercat sa in fac o scrisoare in care sa-mi marturisesc dragostea, dar nu am scris numele.intr-o zi am vrut sa i-o dau dar nu am putut si zi aceea zi,cu zapada, nu l-am mai zatut. uneori plang cand ninge sau e frig sau imi amintesc de el. probabil nu il voi uita niciodata, pentru ca nu vreau.fii ata! spune-i pr tau ca nu conteaza daca il respinge sau nu,toti meritam sa fim incurajati, eu am fugit de prima mea iubire, dar nu regret nimic! am ajut sansa sa iubesc fara sa astept iubire.si asta e cel mai frumos sentiment.de atunci nu am mai iubit pe nimeni.nu am putut.dar as vrea.foarte mult.am si acum aceea scrisoare.si o voi pastra mereu, pana voi si batrana. daca am in cap o prostie ma tin de ea!laughingdoar spune-i sa-i dea froarea si poezia.chiar daca ii este frica.si daca te-ar refuza,ce? ar fi chiar atat de rau? doar pentru ca o persoana te iubeste, cine a spus ca esti dator sa il iubesti si tu? sau daca tu iubesti o persoana, este obligat aceea pers ca te iubesca si ea? nu. iubeste pur si simplu.chiar daca aceea persoana poate nu te iubeste.fa-o sa te iubeasca!

| Teeo16 explică (pentru Daysukki):

Multumesc mult pentru sfat.o sa ii transmit sa vad cum reactioneaza. Ai foarte mare dreptate in tot ce ai scris:*

| ALEXARRA a răspuns:

DA. Sa nu creada in ce zic alti sai sa incearca tot mai mult ca fata o sa il acepte pana la urma.