| DilauRo a întrebat:

As avea si eu doua intrebari : Care credeti ca este cel mai rapid si sigur mod sa te sinucizi? Cum poti fii convins sa nu te sinucizi?

9 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@wAXy,si daca sta la parter? Vrei sa dea vina pe tine ca inca mai poate umbla sau respira? laughing

| Ecea a răspuns:

Aiurea,am pe cineva care s-a aruncat de la 4 si nu a murit.
Cel mai bine este sa te spanzuri, dureaza fix o fractiune de secunda si mori 100%.
Apropo,nu va mai bagati aiurea, este decizia fiecaruia de a face ce vrea cu viata lui.

@IloveDamon se mai zice ca esti bou, cum poti avea o asemenea explicatie?

| eurynomus a răspuns:

Sepuku sau harakiri

| XxLorexX a răspuns:

Cel mai frumos mod de a muri este sa mori innecat. Daca vrei sa te sinucizi, eu zic sa iei cat mai multe pastile (ai putea incerca somnifere)... asa ai o moarte sigura si nedureroasa. Nu poti fi convins sa nu te sinucizi, e decizia ta... Succes si odihneste-te in pace! :*

| IloveDamon a răspuns:

Stii ca daca te sinucizi ajungi in Iad? Asa se zice. Daca tu vrei sa faci asta gandeste-te la cei din jur, cat vor suferi dupa tine, si gandeste-te ca ai o viata in fata si tu vrei sa-i pui capat. Sinuciderea nu e o solutie. Du-te la psihiatru sau trimut persoana pe care vre s-o ajuti la unul. Nu face vreo prostie/ Incearca sa o impiedici.

| RiRihXd a răspuns:

Si eu am trecut prin situatii din astea', groaznic, dar ceva ma impiedica, stiam ca daca voi faca asa ceva mama va suferi enorm, deci, stai chill, nu te mai gandi la asa ceva, incearca sa citesti o carte, vorbeste cu un prieten la telefon sau intalniti'va undeva si beti ceva.Sigur scapi de asta, nu face pasul asta, rudele ar suferi enorm! Take careeworried

| Andreea4002 a răspuns:

Somnifere... Dar in locul tau ma şi gandi la toate persoanele si lucrurile dragi si toate chestiile cate te fac fericit/ă

| wAXy_8573 a răspuns:

Arunca-te pe geam

| Abnormal_7906 a răspuns:

Ca sa te sinucizi cel mai tare ar fi ca sa te ingheti... a spus un filozof sau ce era ala, cel care moare inghetat are visuri frumoase, lui chiar daca e frig... aceluia care este inghetat i se pare ca e foarte cald