| anonim_4396 a întrebat:

As vrea putina seriozitate daca se poate. Am 16 ani. Sunt intr-o relatie cu un baiat de 1 an si 3 luni. Parintii mei au fost de acord cu aceasta relatie. Cand ne sarutam mai intens incep atingerile intime. Tin sa mentionez ca nu ne-am inceput viata sexuala. Credeti ca este prea devreme pentru genul acesta de atingeri? Ar trebui sa mai astept?

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Conteaza ceea ce simti tu. Daca erai pregatita nu cred ca mai puneai intrebarea asta.Cand simti, o faci.Nu programezi nimic, momentul va veni.

| AlinaValentina97 a răspuns (pentru lolly):

Ai dreptate. Multumesc! :*

| LineGuide a răspuns:

Nu e vorba de o varsta la care pot incepe atingerile intime, cat timp sti sa te opresti si sa nu permiti trecerea la urmatorul pas. Totusi nu ai mentionat varsta partenerului tau, pentru ca si asta ar conta.
Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| BlueViP a răspuns:

Depinde de ce simtiti voi. Gandeste-te totusi ca ai o viata in fata si ca daca, doar daca, va despartiti o sa dai poate de baieti care o sa-ti spuna ca nu pot sta cu o fata care a fost si a altcuiva. Daca tu simti ca vrei sa faci asta si sti tot ce se poate intampla, fa-o. E alegerea ta si nimeni nu-ti poate spune daca e bine sau nu in afara de tine si constiinta ta