| Ioanaaaaaa a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa slabesc 10 kg, pentru ca sunt putin plinuta pentru inaltimea mea (nu sunt foarte inalta). De mult timp ma chinui cu aceste kg, poate ca nu am suficienta ambitie.Prietenele mele toate sunt slabe, majoritatea sunt mult mai slabe decat ar trebui si eu ma simt putin aiurea.Mai ales ca, prietenele false, atunci cand am mici conflicte cu ele mereu imi amintesc asta si ma simt atat de prost.As vrea sa le arat ca si eu pot fi ca ele, mai ales ca peste o luna si ceva incepe scoala si as vrea sa ramana impresionate cand imi vor vedea noua silueta.Acum sunt la dieta, am mai incercat multe diete dar m-am lasat. Poate ca nu am avut suficient de multa ambitie, totul vine de la psihic.Partea proasta e ca imi plac mult sucurile sad Ce sa fac sa ma pot abtine de la mancarurile care ingrasa? Mai e cineva in aceeasi situatie? Am putea discuta pe mess. Mii d scuze pentru categorie! :*

4 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Nu te supune dietelor drastice, pot aparea coplicatii de sanatate dar si efectul yoyo(slabesti apoi te ingrasi, chiat mai mult). Incerca sa mananci cat mai echilibrat si mai sanatos. opteaza pentru fructe si legume.Si bineinteles nu uita de sport acasa,afara sau la sala.
cat despre "dragele tale prietene",nu pune tot la suflet,lumea este rea si trebuie sa inveti sa treci cu vederea multe rautati, nu te consuma ca iti faci mai mult rau.Ce daca esti mai plinuta, cu siguranta esti mai draguta si mai de treaba decat ele.Succes.

| addalecsandra a răspuns:

Cauta lista cu calorii pe internet si mananca maxim 1200 de calorii pe zi cantarindu-ti mancarea :* slbesti garantat si mananci ce vrei:*

| Twist a răspuns:

Cred ca suntem in aceias situatie! Si eu vreau sa slabesc cam 10 kg, imi plac sucurile, Coca-Cola mai ales si sunt luata peste picior de multi ''prieteni'' doar pentru ca sunt mai plinuta (NU OBZA) dar asa fac ei din tantar armasaroh go on! Am auzit ca uleiul de grapefruit este folosit si demulte edete gen jennifer lopez.Eu am inceput sa maananc grapefruit de 2 zile...si adevarul e ca iti mai taie din pofta de mancare, iar zilele astea o sa caut si ulei sa vad cum functioneaza.
iti trimit idul meu printr'un mesaj si daca vrei vorbim pe mess:*

| Econatura a răspuns:

Produse cu indice glicemic scazut - folosite in dieta Montignac http://www.montignacshop.ro/pages/produse-cat-2