| juncuadina a întrebat:

as vrea si eu sa slabesc, am 14 ani si sunt putin plinuta, cum as putea sa slabesc? Prin sport, diete, etc.
Cel mai bun raspuns Fundaa

4 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Poti sa faci exercitii, ca si : abdomene.
Abdomenele dupa 2/3 luni te ajuta sa scapi de grasimea acumulata in zone ale corpului.
De asemenea dimineata la micul dejun poti sa mananci : cereale, fructe, un mar.
La pranz poti sa mananci : supe/ciorbe.
Intre orele 15-18 sau cel tarziu 19 poti sa mananci : salate( de fructe sau de legume), sucuri din fructe, de asemenea poti sa mananci si oua fierte, produse din lapte.
Toate cele bune happy

| Northern a răspuns:

Tu esti fata din poza de la avatar?
Daca da, iti spun eu ca nu ai nevoie sa slabesti, esti bine asa.

| juncuadina explică (pentru Northern):

Da eu sunt fata de la avatar. Crede-ma am nevoie sa slabesc!

| XXXray a răspuns:

Salut. Ai putea sa mananci mai putin (fata desert, mancaruri care contin chimicale adica chipsuri) prin sport sa alergi sau sa mergi mai mult, iar diete nu recomand. Totusi la 14 ani esti in crestere deci o sa iti revii la greutatea normala.