| Medeea18Medu a întrebat:

Bună TPU aseară mi-am pierdut virginitatea mă durut oribil am simțit că mi-a spart vaginul și să rupt prezervativul iar eu nu mi-am dat seama din cauza durere si a făcut măi mult timp sex așa, și mi-a esaculat in vagin.Ma simt foarte rău și sunt tristă. Azi trebuie să îmi vină ciclu dar nu mi-a venit, e riscul să rămân însărcinată. M-am certat cu prietenul meu și mi-a zis ce îi pasă lui de mine daca rămân însărcinată. A spus sa îl las in pace că cu mine a terminat altfel îi spune mamei. Am făcut și sex oral și anal la inceput mi-am dorit să văd cum e. Îmi vine sa plâng de prostia pe care am făcut-o eram curioasa.Imi puteți spune dacă e riscul să rămân însărcinată și cum pot sa îi spun mamei că să îl certe pe băiatul care nu m-ai r prietenul meu mă last balta.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz fiindca sexul amintit a fost intretinuta cu 1 zi inainte de data de incepere a menstruatie, rezulta ca sexul a avut loc in perioada celor 9-10 zile 100% nefertile situate inaintea menstruatiei. Poti sa te linistesti complet fiindca a fost determinat in mod stiintific si medical si in baza studiilor efectuate a devenit stiut/cunoscut faptul ca, in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica acestuia de a fi un ciclu menstrual de tip REGULAT sau unul chiar si NEREGULAT, niciodata si in nici-o situatie, in aceasta perioada a ciclului NU poate exista un OVUL VIABIL in uterul femeii. Din acest motiv in aceste ultime 9-10 zile ale c.m. SPERMA poate fi ejaculata de catre barbati in vagin fara retinere sau teama la terminarea fiecarui contact sexual in mod voit/intentionat, fiindca spermatozoizii care exista in SPERMA chiar si in cazul in care reusesc performanta ca printr-o minune sa patrunde in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l si fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. In aceste conditii chiar si daca ar ejaculat sperma in vagin, formarea sarcinii devine absolut IMPOSIBILA. Multa sanatate!

19 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Actul sexual fiind cu o zi inainte de venirea ciclului menstrual, nu este posibil sa ramai gravida.

| minrest a răspuns:

Pai normal ca exista riscul sa ramai insarcinata. Nu prea inteleg ce vrei, sa il certe mama ta?! Dar tu cine crezi ca e mama ta? El a obtinut foarte mult de la tine, si in schimb o sa ii spuna mama ta ce e nesimtit, o sa rada de ea tavalindu-se pe jos.

| minrest a răspuns:

Ti-a spus de exemplu 7Cristian7 ca dupa ce ii dai sex asa zisul iubit te va parasi, tu te-ai luat dupa suntserios care a zis ca astea sunt prostii religioase (nu stiu ce legatura vede cu religia) si ca o fata moderna face sex la cerere. Acum esti o fata moderna foarte sparta, ce iti lipsea, nu te durea fundul?

| 7Cristian7 a răspuns (pentru minrest):

Adevarat, dar mie imi pare foarte rau de ea.

| minrest a răspuns:

Draga Medeea, cand el tot te chinuia si pe tine te durea, nu i-ai zis sa se opreasca, ca nu mai vrei? Gandeste-te bine si te rog sa-mi raspunzi.

| Necunoscut112 a răspuns:

Din nou tu cu postări la caterincă. Trebuie să fii plictisit rău de tot, săracul de tine!

| JustStitch a răspuns:

Atata timp cat el si-a dat drumul in tine si a ejaculat, poti ramane insarcinata.Din atitudinea lui reiese faptul ca nu te merita, a cauat sa-si vada interesul, te-a mconsiderat o placere si nimic mai mult, Ar trebui sa te duci la farmacie si sa iti i-ei pastila de a doa zi si eventuaal un test de sarcina sa vezi daca esti sau nu insarcinata, si sa ii spui mamei tale sa depuna o plangere la politie pe numele lui pentru viol, si sa il uiti

| minrest a răspuns (pentru JustStitch):

Ai mare dreptate, dar e o mica problema. Violul inseamna sex fara consimtamant. Este jigodie fostul ei prieten, dar de violat nu a violat-o. Mie insa nu imi e rusine sa recunosc, in locul ei as nega ca mi-am dat acordul si l-as baga pentru viol. Mai ales ca eu stiu cum se face. Nu as nega ca am mers pana la un punct, daras spune ca laun moment dat ma durea si m-am razgandit, si i-am cerut sa se opreasca. La asta nu se poate demonstra contrariu, viol si puscarie.

| JustStitch a răspuns (pentru minrest):

Pai asta ar merita

| minrest a răspuns (pentru JustStitch):

De meritat, ar merita, cum sa nu merite.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru minrest):

Nu prea mai tine vrajeala asta, adica cum la inceput erai curioasa si ai vrut si brusc cand era cu dansa-n tine, te-ai razgandit si gata?
Hai sa fim realisti totusi.

| minrest a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Tine. Femeia are dreptul sa se razgandeasca in orice moment. Cand o femeie vede ca barbatul e brutal si isi urmareste placerea lui, ea se poate gandi ca nu e barbatul potrivit si ii spune sa se opreasca. S-a razgandit. O sa zici tu ca nu se poate opri? Nu ma bag, nu am fost in judetul Vaslui, dar legea zice ca poate si trebuie sa se opreasca.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru minrest):

Ce treaba are judetul Vaslui cu toata discutia asta?
Generalizarea nu-si are rostul, consideri ca doar in Vaslui se violeaza sau se bate femeia?
A nu se intelege ca eu sunt de acord cu asa ceva, ca nu sunt.

| minrest a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Nu imi trece prin cap ca ai fi de acord cu astfel de lucruri. Consider doar ca m-ai intrebat cum sau de ce ar poti sustine in instanta ca nu ti-ai dat acordul de la un moment incolo. Exista o traditie in judetul Vaslui ( plus, minus, doar nu se opreste brusc unde se termina judetul) consmnata in mai multe feluri, inclusiv intr-un raport de Politie, si care traditie sunt constient ca a slabit in timp, potrivit careia flacaii pot viola babele, si chiar le ameninta cu brisca si le iau si banii. Acuma, baba se gandea la plauzibilitatea redusa ca sa vrea flacaul sa se culce ce ea, unii ar putea zice ca ea nu l-ar fi refuzat, si nu mai reclama, cam cum spui si tu ca ce e aia, intai sa vrei si apoi, nu. Sexul, din partea unei femei, nu poate fi asimilat cu o activitate oarecare. Daca o femeie zice sa ii iei bicicleta, se razgndeste si totusi o iei, poti scapa, daca a vrut sa se culce cu tine si se razgandeste, mergi la zeghe, caci ea nu are cum sa vrea sex, cand nu vrea, nu tine de bunavointa ei sa dea sex.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru minrest):

Cu riscul sa fi parut mai ciufut in exprimarile de mai sus, sunt complet de acord cu tine si cu gandirea tahappy
Ai grija de inteligenta ta, ca este promitatoare.

| Robi673547 a răspuns:

Daca ciclul tau este regulat si tu ai facut sex cu el aseara, nu exista sansa sa ramai insarcinata (asta daca 100% trebuia sa vina azi).
Dereglari hormonale.

| 7Cristian7 a răspuns:

Pacat ca nu m-ai ascultat... Ti-am zis ca te va lasa dar nu m-ai ascultat. IMI PARE RAU. cand am vazut ca ai pus o noua intrebare am fost curios. Mi se rupe inima. Chiar imi pare rau.

| Bita_Razvan_1995 a răspuns:

In primul rand ar trebuie sa te duci sa iti cumperi pastila de a doua zi, este la farmacie si costa intre 60 si 100 de lei, trebuie sa fii major.
In al doilea rand stopul poate intarzia deci nu trebuie sa iti faci chiar asa mari probleme, insa daca a ejaculat in vaginul tau, da sunt riscuri, dar cum am zis te poti duce sa iti cumperi acea pastila si eventual iti cumperi si un test de sarcina ca ca fii mai sigura. Iar dupa ce faci acest lucru, daca chiar esti, te sfatuiesc sa ii spui imediat mamei tale!

| minrest a răspuns (pentru Bita_Razvan_1995):

Pastila aia e o bomba hormonala care da totul peste cap, se foloseste totusi pentru ca o sarcina nedorita te distruge chiar mai sigur. La nevoie, buna si pastila, dar ea nu are nevoie, dupa cum explica Corbul. Putina responsabilitate, te rog.