| anonimrx777 a întrebat:

Bună TPU!
Astăzi am avut al 2-lea contact sexual, protejat. La începutul actului am avut un mic moment in care am avut secretie vaginală de culoare roz-roșu, dupa un timp, am secretat un lichid alb, sunt sigura ca nu era de la partener, deoarece la terminarea actului sexual si la ejacularea sa, totul a rămas in prezervativ, nici urma de ruptura a prezervativului, etc. De asemenea, am observat amândoi ca acea secretie albă venea din interiorul vaginului meu, cantitatea era medie, nu foarte mult, nici foarte puțin. Precizez ca urmează sa îmi vina menstruația. Este vreun semn de îngrijorare? De ce si ce este acel lichid alb, secretat de partea feminină in timpul actului.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Folositi protectie la toate partidele sexuale, ca dupa o ejaculare ramane intotdeauna sperma pe tractul urinar care se scurge involuntar in vaginul fetei si o poate lasa gravida, daca este in perioada fertila.

| anonimrx777 explică (pentru Violleta2022):

Lichidul alb pe care l-am secretat s-a întâmplat in timpul actului, apoi după ceva timp băiatul a terminat in prezervativ, apoi nu am mai continuat actul, așadar, lichidul ce a fost secretat in timpul actului era de la mine, ca si fată. Este ceva grav? Semn al apropierii menstruației? Ceva normal? Sau altceva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimrx777):

Secretia vaginala la fata /femeie este normala si este mai abundenta in perioada ferila sau cand esti excitata.
Secretia vaginala Nu anunta aprpierea menstruatiei si nu are nici in clin sau maneca cu menstruatia, fiindca aceea se produce zilnic si are rol de lubrefiere a vaginului cat si de curatre a lui, eliminand totul afara din vagin, de aceea vaginul nu se spala.

| mihai69 a răspuns:

E ceva normal. Un lubrifiant natural, secretat de glandele tale.
Bine că vă apucați de sex dar nu vă cunoașteți corpul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secreția albă e de la femeie

ATENȚIE - NU de fiecare dată apare secreția albă la femeie în timpul sexului.

EXEMPLU la aceiași femeie

- face sex în poziția misionar - NU are secreția albă în timpul sexului

- face sex în poziția capră - TOT timpul are secreția albă chiar foarte multă care și iese din ea pe penisul bărbatului

- sau face sex în poziția pe la spate - iar are multă secreție albă

Este valabil la MULTE femei.

DECI - NU confunda secreția albă cu sperma bărbatului.

| anonimrx777 explică (pentru anonim_4396):

Sunt sigură ca era secreția vaginală albă de la mine, ca si fata, ma întreb totuși, dacă este ceva normal, dacă are legătura cu faptul ca urmează menstruația sau dacă este altceva. Poziția in care ma aflam era misionar, stand pe spate, el deasupra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimrx777):

Eu ca bărbat pot spune așa

- sex cu femei în poziția capră - MULTĂ secreție albă că VEDEAM pe penis cum iese din femei în timpul sexului

- sex în poziția pe la spate într-o parte - la fel MULTĂ secreție albă că la fel VEDEAM pe penis în timpul sexului

- sex în poziția femeie peste bărbat NU vedeam secreția albă - poate aveau femeile dar se amesteca cu sperma la sfârșit

- la fel în poziția misionar - nu vedeam dacă iese secreție albă și la sfârșit era și sperma mea

NU am făcut sex cu prezervativ decât de câteva ori până la 49 de ani.

Cu nevasta NU am făcut sex cu prezervativ NICIODATĂ în 21 de ani.

La nevastă secreția albă am văzut la poziția pe la spate.

NU am făcut cu ea sex în poziția capră că o DOARE.

DECI - este o secreție care o are femeia când face sex.

Alte explicații ce e secreția albă ar trebui să ȘTIE femeile ce este.