| ioanaaaaa4333 a întrebat:

Care sunt sansele sa raman gravida daca la inceputul actului sexual m-a penetrat de cateva ori fara prezervativ si dupa si l-a pus?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate aprecia ca in proportie de peste 99% este imposibil sa se formeze sarcina in cazul in care au fost intrunite urmatoarele 2 conditii absolut obligatorii si anume :
1.) In acel moment in mod absolut cert/sigur nu ai fost in una din cele 2-3 zile real fertile a ciclului menstrual,
2.) Partenerul de sex in mod cert/sigur nu a ejaculat in acel moment sau cu 1-2 (3) ore mai inainte, incat sa nu-i fi ramas resturi de sperma in uretra penisului.
Multa sanatate!

| ioanaaaaa4333 explică (pentru corbulalbrosu):

Teoretic sunt cu 4-5 zile inainte de ovulatie deci pot spune ca sunt safe. multumesc

| Emilian65 a răspuns:

Sansele sunt 0% daca nu a ejaculat in tine.

| NotNamed a răspuns:

0% daca nu a ejaculat pe moment sau cu maxim 3 ore in urma.

| popik50 a răspuns:

Daca n-a ejaculat in tine atunci sau nu ati avut mai devreme un "alt numar" sansele sunt zero.