| Cryssu28 a întrebat:

happy

Ce parere aveti prietenia se poate transforma in dragoste sau nu?

Cunosc un baiat de 2 ani si ne intelegem foarte bine si am trecut prin multe impreuna.Suntem foarte apropiati, stiu anumite lucruri din trecututl lui pe care numai mie mi le-a spus. Vorbim cu orele in fiecare noapte.Stie de mult ca il iubesc..fiind atat de apropiati logic ca i-am spus. si el, spre surprinderea mea, nu a reactionat ca majoritatea baietilor incercand sa se indeparteze de mine, ci din potriva mi-a fost alaturi in cele mai dificile momente.Momentan are o iubita..pe care o iubeste foarte mult.

In adancul sufletului mereu am sperat ca prietenia noastra se va transforma in dragoste.ce parere aveti? Este posibil?

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Salut! Din pacate o sa-ti dau un raspuns dezamagitor, draga mea! sad Dar hey! Capul sus si asculta-ma cu atentie! O prietenie adevarata, e greu de gasit, iar dragostea in ziua de azi e cam pe incercari, deci nu se stie cat veti rezista mai ales ca el nu te iubeste! Sfatul meu este sa pastrezi prietenia asta, sa nu o strici. Mai ales ca are o iubita si o iubeste asa de mult, nu ar fi frumos sa fi tu, prietena lui cea mai buna, cea care ii distruge fericirea. Tie ti-ar placea una ca asta? Sunt baieti destui, pastreaza prietenia voastra, si cauta dragostea in alta parte, vei avea mai multe avantaje! Funda? love struck

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este foarte posibil. Si tu, prietena lui, grabesti despartirea de iubita lui. Unde e prietenia?

| Cryssu28 explică (pentru neutrino):

Niciodata nu m-am gandit sa-i despart, desi as putea foarte usor, dar nu as putea sa ii fur fericirea, tot ce vreau eu, este ca el sa fie fericit.Si in plus mie chiar imi place iubita lui, l-a schimbat foarte mult..in bine..nu as avea motive sa ii despart.

| neutrino a răspuns (pentru Cryssu28):

Sigur nu stai la cotitura?

| Cryssu28 explică (pentru neutrino):

Sigur.Nu as putea sa ii fac asa ceva...m-ar roade constiinta.

| Nicux1 a răspuns:

Depinde de felul lui,daca sunteti atat de buni prieteni intreaba-l ce parere are despre tine apoi spune-i si tu, apoi intreaba-l ce parere are de iubi a lui(stiu, e cam jenant, dar alta varianta nu gasesc), vezi si tu ce spune, dar zi ca-l placi mult.

| cioccolato a răspuns:

Buna, eu cred ca intr-o prietenie unul din ei la sigur simte ceva mai mult ca prietenie, acesta e un lucru normal. Iar in cazul tau daca el sa spun asa 'nu simte nimic mai mult ' pai atunci incearca sa te impaci cu aceasta si cine stie ce va fi in viitor, poate peste citiva ani se va primi ceva. Asa ca nu pierde speranta si capul sus.