| xFaith a întrebat:

Buna TPU.
Crede-ti ca majoritatea baietilor in ziua de azi, mai pun pret pe virginitatea unei fete?
Am 20 ani si mi-am inceput viata sexuala acum 1 an. ( in fine. s-a despartit de mine in urma cu 6 luni, avand cu respectivul 1 an si catev aluni )
De exemplu, traiesc cu teama de a avea un nou prieten deoarece nu a-s vrea sa imi reproseze faptul ca nu mai sunt virgina.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Virginitatea e ceva de care se tine cont si daca o ai cresti in ochii baitului respectiv.Dar el se indragostes-te de tine si nu de Virginitatea ta.Plus ca sa iti dau un argument:Actritele de filme -care fac sex la comanda -crezi ca ele nu sunt iubite, sau alea de fac cele mai mari tampenii posibile ce parere ai.Au si ele familie, copii si tot asa.Cel ami oki e sa gasesti persoana care sa tina la tine si sa te iubeasca. Faptu ca ai stata ata e ceva. Inca ceva :Numai un baiat care e virgin la 20 de ani, cred ca poate avea pretentia ca si fata cu care e sa fie la fel restul ciocu mic si sa isi vada de ale lor!

19 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ehm,ete foc.o bucata de himen, si o groaza de durere.Pentru ce? Nu conteaza himenul,conteaza ce are in suflet,si minte happySa iti reproseze? u pot baga in foc ca o sa faca,sau nu o sa o faca happy dar iti pot spune ca... un barbat adevarat,nu iti va reprosa nimic,te va pretui pentru ceea ce esti.Te va iubi oricum,ca in fond, nu conteaza ce ai in chiloti, conteaza daca poate face o familie cu tine, sa fie intelegere.Mie scarba uneori de faptul ca sunt barbat, insa nu am ce face.Ma abtin de la comentarii inutile.
Tine minte de la mine.
Barbat nu e ala care se culca cu 1 000 de femei, barbat e ala care spune " NU " la 1 000 de femei pentru cea de acasa kiss ai grijahappype viitor.

| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Buna! Nu ar trebui sa fie asta o teama deoarece daca te iubeste, te iubeste pentru ce esti tu, persoana ta, nu ce ai sau ce nu ai.Cand iubesti nu mai vezi, defectele persoanei iubite.
Scapa de aceasta teama.

| RAY a răspuns:

Nu stiu ce gandeste alti baieti, daca facem un stiu vom afla si vei sti asa putem specula ipoteze, ipotetic cred ca un baiat va intelege mai ales find varsta ta ca numai poti fi virgina, totusi ai 20 de ani nu 14 ani, nu vezi ca pe aici multe o fac la 14, 15 ani, deci eu unu te-as accepta chiar nu vad de ce ar conta trecutul, conteaza prezentul atata tot da si iubirea daca exista asa ceva

| neutrino a răspuns:

Din acest punct de vedere unii baieti sunt mult mai ipocriti decat fetele. Ei ar dori sa faca sex, dar mereu sa fii primii!

| neutrino a răspuns (pentru neutrino):

Scuze: sa fie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti reproseaza nimeni, fii linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu sa fi atenta ca ala de o sa-l consideri tu prieten sa nu vrea doar sex, ala care o sa creada ca la 20 trebuia sa fi virgina este un mare prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, ca baiat, pun pret pe asa ceva. Nu stiu restul cum sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea nu este o calitate sau un defect. Unui baiat cu capul pe umeri nu ii va pasa daca ai facut sau nu sex inainte de a-l cunoaste pe el, il va interesa doar cum esti tu ca om si daca va potriviti. Desigur mai exista si oameni cu idei preconcepute dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji. O relatie si mai apoi iubirea, nu se bazeaza pe chestia asta. Iar daca intalnesti un baiat caruia nu ii va conveni treaba asta pur si simplu mergi mai departe, nu poti trai cu frica de a fi respinsa doar pentru ca la un moment dat ai fost indragostita si ai facut sex. Nu ai gresit cu nimic asa ca nu are rost sa te invinovatesti sau sa te temi de ce s-ar putea intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca intalnesti pe unu care pote si el este virgin nu prea o sa ii convina, su dauca o sa auda povesti urate de la altii care se lauda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un biat nu poate sa emite o asemenea pretentie decat daca si el este virgin, ar fi culmea ele a umblat cu toate si acuma isi doreste...

Ce m-as rade sa cunosti un bait ( sa fie ceea ce ti-ai dorit mereu) si sa te lasa cand aude ca nu mai esti virgina.

| Laura927 a răspuns:

Iesi afara din bula bunicii!
Important este sa stii sa alegi persoana cu care vrei sa fii intr-o relatie, corect.
Nu mai da sperante la tampiti perversi!
Majoritatea barbatilor nu prefera femei virgine in primul rand( se indragostesc repede, dramatizeaza lucrurile, le este frica sa le paraseasca etc.)
Parerea mea este sa iti vezi de viata ta asa cum esti!
Ce face-ai daca iti lipsea o mana un picior, mai stiu eu ce?
Nu este atat de rau precum crezi tu!

| unknøwn a răspuns:

Barbatii sufera de o boala numita fantezia puritatii. E doar o fantezie, ca nici nu exista puritate.
E o chestie buna ca nu mai esti virgina. In alegerea partenerului o sa te ajute sa faci o triere intre barbatii obsedati de fantezia puritatii si barbatii normali.
Partenerul tau banuiesc ca o sa aiba 20+ ani. La varsta aia are mai multe contacte sexuale cu mai multe fete. Deci e destul de matur incat sa nu-l intereseze puritatea. Dar mai sunt si d-aia care nu s-au maturizat, care se uita la filme porno cu gagici violate in grup, cu terminare in gura gagicii, dar partenerele lor. le vor virgine.
In concluzie: Aia care nu ar sta cu tine sau ar zice ceva din cauza ca nu mai esti virgina la 20 de ani...e idiot.
Tu vrei sa stai cu idioti?
E un "test" perfect sa-ti dai seama daca viitorul tau partener e idiot sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Selima a răspuns:

Bunica mea mi-a spus ca daca o fata e "fata mare" peste 20 si ceva d ani e ca e ceva in neregula cu ea rolling on the floor), ori urata, ori nebuna, ori frigida. Pe vremuri fetele erau virgine la casatorie pentru ca se casatoreau la varste fragede, in cel mai tarziu caz imediat dupa absolvirea liceului.

| Alcyon a răspuns (pentru Selima):

Astea-s niste prejudecati absurde.

| Alcyon a răspuns (pentru Selima):

Stai linistita. Dupa o anumita varsta, barbatii cauta femei cu experienta, pentru ca n-au rabdare sa mai stea sa creasca fete virgine.

| 1113Mirela a răspuns:

Daca ai sa ai un prieten si simti ca te iubeste poti sa o faci din nou. ai 20 de ani, altele la 12 ani fac nenumarate prostii. ai trebui sa fii mandra ca ti-ai inceput viata sexuala atat de tarziu. Si chiar daca o sa te intrebe viitorul prieten daca esti virgina ii sp ca nu doar ai 20 de ani si daca te intreaba la ce varsta ii sp la 19-18 sunt sigura ca te va felicita!:*