| micheilla a întrebat:

Credeti ca ma place? Adica vorbim mereu si pe mess si la scoala si el vine la mine mai vrea sa ma ia in brate, imi spune "pisicuta" si aveam saptamana trecuta un status gen:" ti-e greu sa recunosti?". Si el da pentru cine-i statusul ala si eu pentru un "baiat" si el care si eu unu cu ochi caprui si el si eu am ochi caprui si chesti de genu. Oare ma place?! Si daca da cum fac sa vina el la mine adica sa faca el primul pas eu sunt mai rusinoasa (il pac putin). Multumesc.

4 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Dupa cum se comporta cum tine, afectuos si plin de interes, ai toate sansele sa te placa. Dar probabil vrea sa fie sigur si de sentimentele tale, de aceea nu actioneaza.
Ar ajuta daca ai fi si tu mai afectuoasa, sa-i faci complimente, sa-i zambesti si chiar sa-l atingi cateodata in timp ce discutati (pe umar, brat.).
Intreaba-l ce anume ii place si ce nu-i apreciaza la tine?
Daca te iubeste n-o sa-ti zica prea multe defecte, pentru ca ar vedea ce e mai bun in tine.
Sper c-am ajutat catusi de putin.
Bafta!winking

| InuIo a răspuns:

Pai ai putea sa incerci si tu sa ii faci avansuri si chestii din astea ca sa isi poata da seama ca si tu il placi. Asa poate va prinde curaj sa isi marturiseasca sentimentele. Succes si sper ca te-am ajutat.

| Gandăr a răspuns:

Încearcă să îl întrebi pe mess dacă te place sau nu, pentru că îţi dă semne. Faza la cum se comportă poate să fie şi din prietenie, pentru că unii băieţi procedează astfel cu fetele.
Dacă nu vrei să faci primul pas, ai putea să rogi o prietenă de a ta să-l întrebe dacă te place. Dar să nu-i spună că tu ştii. Şi ea poate să îţi dea răspunsul. Dacă te place, poţi aştepta să te întrebe el. Sau poţi să încerci tu să faci primul pas, nu fii ruşinoasă, altfel vei pierde în viaţă. Fă-ţi curaj, nu te muşcă.
Dacă îţi e chiar atââât de ruşine, întreabă-l pe mess.

Iar dacă nu te place, fiţi doar prieteni.
Succes.

| Anamaria742 a răspuns:

Fa-i avansuri si incearca sa nu mai fi rusinoasa