| GeorgianaDragus a întrebat:

sad Cum as putea sa il uit? sad A fost dragoste la prima vedere, stie ca tin foarte mult la el, dar este un baiat foarte timid. Colega mea il stie din copilarie si tot ea mi-a spus ca e rusinos, si si daca ar iubii o fata, nu i-ar spune....nu a fost cu nici o data pana acum. Intr-o zi eram in spatele lui, s-a intors si mi-a zambit si i-am zambit si eu, iar in alta zi mi-a facut un compliment cum ca " arat bine". Dar nu raspunde la telefon, la mesaje, pe mess( e mereu conectat pe telefon) nu stiu ce sa mai fac. Asa ca am ales sa il uit, pentru ca nu merita. Cum as putea sa o fac? sad FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Reysman44 a răspuns:

Oricat incerci nu poti sa-l uiti, dar trebuie sa intelegi ca noi baieti suntem prosti si idioti incat ne dam seama foarte greu ca tine cineva la noi, iar cei mai timizi no sa-ti raspunda niciodata la avansuri daca nu e convins ca poate avea incredere in tine, in subconstientul lui el crede ca vrei sa razi de el si altele, iar noi cei care le spunem pe fata si afisam o imagine de duri suntem mai sensibili decat ai putea crede dar idea este ca cei timizi nu-s la fel de prosti ca noi cei directi, noi nu ne dam seama cat demult tinem la o fata pana nu o pierdem.iar dupa ce o pierdem ne simtim singuri, casi cum nimeni n-ar mai exista pe pamant intelegi? Nu incerca sa-l uiti dai ocazia sa creada ca poate avea incredere in tine si totul va fi bine iti urez scucces big grin

16 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu te mai gândești la el îți vezi de școală și de prieteni și uiți!

| Dariusuu a răspuns:

Nu te mai gândi la el, așa sentimentele vor dispărea și îl vei uita.

Treci peste, viața merge înainte.

| FadetoBlack a răspuns:

Nu există dragoste la prima vedere.

| insomniac13 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Eu cred ca exista.

| FadetoBlack a răspuns (pentru insomniac13):

Avem păreri diferite

| insomniac13 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Ti-am trimis pe la 5 dimin. o tona de felicitari ca mesaje nu merge, ti-am dat si o cerere de prietenie, n-am primit nimic inapoi sad sau poate nu le-ai primit, imi place mult blog-ul tau ti-am lasat si un comentariu la ultima postare si tare mult as vrea sa vorbim pe mess; x

| FadetoBlack a răspuns (pentru insomniac13):

Nu am primit nicio cerere şi niciun mesaj. Ţi-am trimis un e-mail.

| Reysman44 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Exista dragoste la prima vedere dar trebuie sati deschizi inima pentru a o putea vedea big grin

| FadetoBlack a răspuns (pentru Reysman44):

Degeaba imi spui tu mie chestia asta, că eu tot nu cred.

| Reysman44 a răspuns (pentru FadetoBlack):

Poi asta este opinia ta

| FadetoBlack a răspuns (pentru Reysman44):

Bineînţeles big grin

| GeorgianaDragus explică (pentru FadetoBlack):

Fiecare crede ce vrea. happy

| FadetoBlack a răspuns (pentru GeorgianaDragus):

Dar am obligat eu pe cineva să creadă ce spun eu?

| GeorgianaDragus explică (pentru FadetoBlack):

Am zis eu asa ceva? Am zis ca fiecare cu parerea lui. oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| anchidingabriela a răspuns:

O sa vina de la sine uitarea asta, mai ales cand vei intalni alt baiat. uita-te si tu in jur.sigur mai sunt si altii care te plac si care ii placi.doar nu o sa stai o viata sa suferi dupa cineva care nu te baga in seama.nici nu ar avea rost o relatie cu el. daca face acum asa cand nu sunteti impreuna dati seama daca ati fi impreuna si nu ti-ar raspunde ti-ar fi mai bine? da-l uitarii...life goes on!