| GeorgianaDragus a întrebat:

Eu de 2 luni, m-am indragostit de un baiat. Prietena mea cea mai buna este vecina cu el, stie totul despre el. A spus ca este foarte foarte timid, nu a mai fost cu nimeni pana acum, si chiar daca i-ar placea de o fata, nu ar spune. Eu i-am tot trimis mesaje, dar el nu prea are asa ca raspunde cam rar. El este pe mess pe telefon asa ca eu daca ii scriu ceva el raspunde a doua zi, pentru ca pe mess intra destul de rar. Iam facut un compliment spunandu-i ca " ai aratat bine azi in portocaliu" iar el mi-a spus "Mersii. Si tu ai aratat binewinking " Cum sa ii atrag atentia, sa stiu daca ma place, cum sa fac sa ma apropii de el, sa il interesez. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| angelicabella24 a răspuns:

Nu ai de unde sti adevarul neutrino,poate nu are curajul sa ii spuna fetei, eu personal am mai cunoscut genul asta de baieti, si nu ca nu o place, ori e prea rusinos sa ii spune, ori inca trebuie sa o mai cunoasca. :0

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se pare ca tipul nu prea te place si nu mai are rost sa te agiti.

| angelicabella24 a răspuns (pentru neutrino):

Nu ai de unde sti adevarul neutrino,poate nu are curajul sa ii spuna fetei, eu personal am mai cunoscut genul asta de baieti, si nu ca nu o place, ori e prea rusinos sa ii spune, ori inca trebuie sa o mai cunoasca. :0

| MrAnderson a răspuns:

Pai...du-te intr-o zi pe la colega, si spune-i sa il cheme in fata blocului, sa puteti vorbi mai multe.
Nimic nu se compara cu o discutie fata in fata.

| angelicabella24 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat asa.1.Incearca sa afli ce lucruri ii plac, si sa incerci si tie sa iti placa acele lucruri, si sa vada si el ca aveti gusturi asemanatoare.2. Daca chiar iti place asa mult de el,incearca sa ii demonstrezi asta(adica sa fii prietenoasa cu el,sa socializezi cu el,chiar daca el e timid si nu ar vrea sa discute cu tine,incearca sa bagi tu in discutii mai multe subiecte,asa el iti va raspunde,mai incearca sa zambesti tot timpul in preajma lui(baietii iubesc asta la o fata)si atunci cand esti suparata,spune-i lui de ce esti trista,dar fa ca drama ta sa fie cat mai captivanta posibil,asa el va deveni curios, si va vrea sa afle de ce esti mahnita, si astfel el se va interesa de tine).Nu prea mai am alte idei, daca vrei sa iti dau mai multe sfaturi pe privat despre cum sa il atragi, adresa mea de email este angelicastar81@yahoo.com,acolo daca vrei iti voi explica unele lucruri mai detaliat, oricum sper ca te-am ajutat. Fundita? happy