| ecleras a întrebat:

Buna TPU big grin Am si eu o intrebare cam stupida... cum fac sa trec peste fostul? sigh Faza e ca au trecut cam 8 luni de cand ne'am despartit si acum sunt intr'o relatie cu un baiat pe care il iubesc dar totusi ma gandesc si la el sad Si cel mai dureros este ca il vad aproape zilnic la liceu, iar el prefera se se uite la pereti cand trece pe langa mine straight face M'a facut sa il urasc pentru cum se poarta, dar totusi mai am momente cand ma gandesc la momentele frumoase impreuna si ma face sa plang :-s Daca are cineva o sugestie...please help puppy dog eyes Mersi frumos :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''el prefera se se uite la pereti cand trece pe langa mine''
Tu DE CE nu încerci să procedezi la fel? Nu-l mai privi. Dacă continui să scormoneşti în trecut, nu mai trăieşti prezentul.Preţuieşte ce ai ACUM.Un iubit pe care îl iubeşti şi care presupun că te iubeşte... gândeşte-te la întâmplările frumoase prin care treci alături de actualul.
Dacă îl urăşti pe fostul, de ce plângi? Te contrazici.Analizează puţin lucrurile, prinde atitudine şi hotărăşte-te ce vrei cu adevărat...să continui să priveşti în trecut şi să tânjeşti după fostul, sau să savurezi din plin momentele cu actualul?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai uita în trecut, mergi înainte și nu mai avea pretenția să se uite la tine.
Ce a fost, s-a dus.
Pa, pa.

| Gstefan a răspuns:

Pe scurt, treci la urmatorul.

| h3r a răspuns:

Buna.
Da-ti seama ca tu pentru el nu mai insemni nimic.
Ocupa-te de relatia ta actuala, ofera-i atentia necesara prietenului tau.
Cat despre fostul, gandeste-te la toate mizeriile pe care ti le-a facut fara sa-i pese de cum te simti. O sa te enervezi si o sa-ti treaca.
O sa accepti ca nu mai aveti sanse, iar el e doar un nesimtit care nu te merita.

Take care.

| Mary0Hellen a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru ( partea proasta e ca noi suntem despartiti de un an -fix azi-laughing ) si a facut unele faze pe care le detest, dar in ultima vreme a inceput sa se dea pe brazda, un sfat : nu-i arata ca inca iti pasa, fii cu cel cu care esti si straduieste-te sa nu te mai gandesti la fostul'winking
Ajuta daca mananci ciocolata big grin
Fundita? puppy dog eyes

| ecleras explică (pentru Mary0Hellen):

Mi'a placut faza cu ciocolata laughing Si la mine a facut faze foarte nasoale ca de exemplu a vrut sa iasa "la suc" cu cea mai buna pritena a mea straight face Oricum asta incerc sa nu ma mai gandesc la el, dar totusi e greu puppy dog eyes

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Te inteleg pentru ca si eu simt la fel acumsadTrecem unul pe langa altul ca doi strainipuppy dog eyes El are pe alta acum si imi cere sfaturi despre ce sa faca ca sa si bata joc de minesad eu ii raspund, insa ma doare raucrying Ne am despartzit acum 2 luni si inca mai tzin la el! Dar ma gandesc ca eu nu am nimic de pierdut si ca viata nu se opreste la un singur baiat! Deci, tu ai alt iubit acum, ai zis ca l iubesti mult:X aasa ca nu te mai gandi la fostul! Toate sentimentele tale ar trebui sa fie pentru actualuul:*! Succes:X

| Andradalaura a răspuns:

Nu stiu in ce masura il iubesti pe actualul daca te gandesti la fostul. poate a fost doar omul care a fost alaturi atunci, umarul pe care ai plans, care te-a mai facut sa uiti happy stii ..indiferenta doare cel mai tare.ce iti ofera aia ii place sa primeasca ..treci mandra pe langa el ..adu-ti aminte de mometele urate prin care ai trecut cu el daca vrei sa il uiti...e doar un fost ..momente frumoase poti sa iti faci si cu altul ..nu se opreste lumea aici ..esti inca tanara ..ai sa mai ai multe alte relatii ..garantez

| ioana22oana a răspuns:

Incearca sa il tratezi cu indiferenta si tu daca asta face el dejawinking