| Sabina3759 a întrebat:

Buna TPU, daca dupa ce partenerul meu a ejaculat si i-am facut oral apoi am facut iar sex neprotejat e posibil sa fi ramas insarcinata?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Prin sex neprotejat înțelegem momentul când oamenii nu folosesc nicio metodă contraceptivă menită să împiedice instalarea unei sarcini nedorite.
Este o șansă să rămâi însărcinată dacă erai în perioada fertilă, și, dacă partenerul a eliminat lichid preejaculator însoțit de spermă. De asta, la orice act, trebuie să folosești protecție. Protecția nu constă numai în prezervativ. Mai ales, dacă ai o relație, poți vizita medicul ginecolog și să alegi metoda potrivită pentru tine.

| RoCkKiD a răspuns:

Da.
e mare sansa? nu prea, depinde in care faza a ciclului mentrual erai.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil numai daca tu erai in perioada fertila.
Sperma era deja pe teava, deci s-a scurs sigur in vagin.

| Shuko93 a răspuns:

Ai mila de pruncu' / pruncii tai... ( semnat, un supravietuitor )

| MarcuMarian255 a răspuns:

Pai atunci când îi faci oral trebuie sa acționezi ca si o ventuza și sa sugi tot ce rămas pe țeavă