| Deea5546 a întrebat:

Buna TPU.De 2 ani si 2 luni umblu cu unu (am fost de 2 ori impreuna in rest am stat cu el fara a fi impreuna). Ne-am certat de multe ori, nici macar nu mai stiu dar de data asta a fost altfel:dupa revelion mi-a zis ca ramanem amici ca nu se poate, ca nu merge, am fost de acord desi nu imi puteam imagina ca pe un amic.Am avut un amic si cu el nu mai vorbeam si ne-am certat.In februarie chiar la inceput ne-am impacat ca amici.Credeam ca nu mai merge si era pe cale sa renunt la el.Marti a venit la mine, eu fiind racita si ne-am pus sa ne uitam la tv si atunci isi pune capul pe mine si la care zice :"te-as pupa da esti racita" si i-am zis ca is doar pretexte. Dupaia ne-am sarutatlove struck a fost atata de frumos.Ieri m-a sunat sa vada ce fac, azi nu a dat nici un semn de viata. Ce pot face? As vrea o relatie cu el. Oare tine la mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De tinut tine la tine... daca nu tinea nu o lalaia atat timp, iar pentru sex daca era te folosea la inceput nu atat timp. E posibil sa ii fie teama sa-ti spuna ca te iubeste ca stie ca va suferi. Si asta din ce cauza: se teme ca va fi ranit daca iti spune ca te iubeste si cred ca este constient ca relatia dintre voi 2 nu va merge. Voi va intelegeti bine si va completati unul pe altul atunci cand nu sunte-ti impreuna dar cand sunte-ti impreuna va certati mereu si simtiti ca nu sunte-ti compatibil deloc si de aceea apar discutiile. Sfatul meu este sa continuati asa cat puteti cu jocul acesta pana cand vor aparea alte persoane in vietile voastre

| Deea5546 explică (pentru anonim_4396):

Nu ne-am inceput viata sexuala cu el(el nu mai este virgin).Am avut amandoi alte relatii, dar tot unu la altul am ajuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deea5546):

Eu cunosc foarte bine sentimentul tau si aceasta relatie ca si eu sunt intr-o astfel de relatie de 2ani si 4 luni. amandoi suntem atrasi unul de altu chiar daca eu am o relatie de 1 an si 4 luni si ea e intr-o relatie de aproape 1 an. Cand ne vedem atractia e atat de mare incat nu putem rezista.dar nu renuntam la relatiile pe care le avem pentru ca stim ca noi 2 nu putem avea o relatie deoarece ne certam din orice happy

| Deea5546 explică (pentru anonim_4396):

Si tu la care tii mai mult?big grin
Eu il iubesc foarte mult pe respectivul si nu cred ca niciodata nu o sa dispara acest sentiment

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deea5546):

Evident ca o iubesc pe tipa aceea si tin la ea mai mult, dar relatia pe care o am este una foarte frumoasa si ne intelegem foarte bine, am invatat in viata ca e mai importanta intelegerea intr-o relatie decat iubirea caci ea este trecatoare

5 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Eu cred ca tine! Adica in 2 ani si 2 luni... e cevahappy eu zic sa fiti impreuna, iar daca nici de data asta nu merge relatia, ramaneti cei mai buni prieteni! Vezi ce faci!