| Razvyyy66 a întrebat:

De 2 sapt am inceput sa vorbesc cu fata pe facebook, si pot sa zic ca treaba a mers super bine. Ne-am si intalnit, a ras mai tot timpul si in seara aceea am intrebat-o daca ar vrea sa fie cu mine, adica sa avem o relatie si mi-a raspuns ca ii place mult de mine, insa momentan nu doreste o relatie. De atunci (1 zi) nu am mai vorbit deloc, deoarece i-am spus ca eu caut ceva serios. Mentionez ca eu am 17 si ea 16. Ce imi sugerati sa fac?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Deja ai facut...mai multi nu poti face decat sa o lasi in pace daca nu vrea sa fie cu tine

| Razvyyy66 explică (pentru AliGab):

Asta am si facuthappy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sa faci ceea ce spui: ceva serios.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

O mai iei odata la vorba si o intrebi.
E foarte simplu. Ea stie raspunsul. Tie nu ti-l da sau daca ti-l da nu te prinzi.

Insa de departe pare sa fie o problema oricum. Poate sunt altele motivele problemei (nu faptul ca nu te place), poate nu o lasa ai ei, etc.

Vorbeste frumos si deschis, fara resentimente, spune-ti ce aveti de spus cu respect unul fata de altul si gata.