| anonim_4396 a întrebat:

de 3 luni de zile tot vorbesc cu un baiat pe mess, in fiecare zi, deja ne cunoastem destul de bine, suntem prieteni "buni"daca pot sa zic asa, nu suntem impreauna, dar ne comportam ca un cuplu, eu l-am mai vazut de cateva ori in realitate (suntem din judete diferite, e mai greu cu intalnitu)saptamana viitoare urmeaza sa ne vedem, si are de la mine niste asteptari, sa facem sex! straight face straight faceavand in vedere ca nu suntem impreuna, nu ne "iubim"dar ne placem foarte mult, si eu sunt inca virgina, nu stiu ce sa zic! el e pentru mine foarte atragator (fizic vorbind)si intr-un fel as face si pasu asta, dar totusi nu, pentru ca sunt si riscuri pe care nu vreau sa mi le asum, sincer nu stiu ce sa mai zic, voi ce spuneti?

Funda!:*:*

Răspuns Câştigător
| tpumaster2 a răspuns:

Hm. Cam grea intrebare a ta! Si stii de ce? Pentru ca sunt mai multe aspecte:

1) Poate esti prea mica pentru o astfel de decizie, poate ar fi mai bine sa astepti cativa ani!
2) Cum poti cunoaste cineva prin Internet? Sau dupa 2-3 intalniri? Nu-l cunosti deloc... e usor sa te prefaci pe net
3) Poate vrei ceva extrem, sa fii cool? Pai da, se poate sa fii, dar daca-ti pierzi virginitatea... o poti pierde O SINGURA DATA... si nu vei putea uita niciodata cine afost acel "cineva"

Daca mai vrei sa discutam, da-mi add pe mess: tpumaster@yahoo.com

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vai ce naiva poti fi!
Ce anume te face sa crezi ca esti singura cu care joaca rolul de indragostit cu scopul de a face sex?
E departe,nu stii ce face in viata lui obisnuita,nu-l poti cunoaste indeajuns nici daca sta cu tine pe aceeasi strada si tu te gandesti ca ai putea face chiar si sex cu el?
Exista genul asta de pescari pe net,iti inspira incredere,se "indragostesc" la nebunie de tine,pana isi ating scopul,dupa care,dispar.
Daca ai de gand sa faci o asemenea prostie,sa nu te miri de urmari!
Te sfatuiesc sa-ti revii,sa inchizi calculatorul si sa iesi intre oameni.
O sa se gaseasca un baiat real,care te va iubi si care va merita acest sacrificiu!
Iubirea virtuala e o joaca,o joaca foarte periculoasa, nu te indragosti de o tastatura si-un ecran!
Foloseste-ti creierul si inima, nu degetele la tastatura!
Mult noroc si minte!

| Азбука a răspuns:

Si-ai sa tot cunosti baieti pe net, pe care ii vei placea, si cu care ai sa te vezi, si aceeasi intrebare ai sa-ti pui... vei face pasul, ori nu?

| AnGeL a răspuns:

Eu nu as face-o.

| Allexandraaa a răspuns:

3 luni de zile e ceva. Dar cati ani ai? Daca crezi ca esti pregatita fizic si psihic sa faceti pasul acesta... si esti sigura ca nu vei regreta. atunci.de tine depinde happy. ca sa fii sigura foloseste si prezervatiul si pilula. asa sunt 1% sa ramai insarcinata. te pup:*

| TheSearcher a răspuns:

Eu zic ca prietenia isi are rostul ei, daca tipul respectiv e prieten cu tine doar pentru sex nu ii mai zici prieten. Insa daca u il placi si el te place de ce nu. sunteti impreuna dar mai putin sex. sugerez sa pastrezi virginitatea pentru nunta. de ce? Rochia de mireasa asta reprezinta ^^ puritate.

| sNikvi112 a răspuns:

Buna happy eu nu prea vreau sa faci pasu' asta...in primul rand pe net nu cunosti lumea ca-n realitate, dar daca l-ai vazut nu il si cunosti! Multe fete au cazut in capcana asta, cine stie poate te filmeaza cand faci sex cu el si pune pe siteuri., poate dm fereste te violeaza cu prietenii lui pentru ca nimeni din alt judet nu te cunoaste deci esti inofensiva. DECI NU!

| Andreyutzz43 a răspuns:

Daca tu spui ca nu il cunosti prea bine si crezi ca ai cateva riscuri nu o face...(eu nu as face-o daca as avea riscuri)funda?