| Claudia_1005 a întrebat:

fetelor acum 9 luni am avut un prieten si am stat cu el 10 luni jumate si am intretinut relatii sexuale eram virgina dar actul sexual nu a fost cu penetrare cu absolut nimic a fost totul de-a gata bineinteles ca m-a durut dar nu mi-a curs sange absolut deloc si a doua zi mi-a venit menstruatia as vrea sa stiu daca exista posibilitatea sa fi ramas virgina ce credeti?

10 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
A te dezvirgina înseamnă a se rupe himenul.
Himenul nu se rupe decât prin penetrare.
A te penetra înseamnă ca el să-ți introducă penisul în vagin.
O zi bună!

| ale23 a răspuns:

Depinde de cate ori ati facut. se poate sa nu ti se fi rupt himenul poate este mai elastic, poti sa verici asta singura acasa iti trebuie o oglinda micuta, te poti uita mai intai pe internet la poze cu un vagin virgin si apoi poti sa il compari cu al tau. Sper ca te-am ajutat!

| iiSceneXX a răspuns:

Tu cred ca nu stii ce inseamna penetrare... Penetrarea e atunci cand el isi introduce organul genital in tine. Si daca a facut asta, nu mai esti virgina. Daca nu a facut asta, atunci esti, si n-ai intretinut relatii sexuale.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Iar durerea respectivă s-a produs din cauza RUPERII himenului!

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Daca ai simtit durere aia era cand se rupea himenul, nu este obligatoriu sa sangerezi

| kim26 a răspuns:

Cum e posibil sa intretii relatie sexuala fara penetrare?

| Claudia_1005 explică (pentru kim26):

Din pacate n-a stiut bou sa ma ia sad in fine oh go on

| Deusaa a răspuns:

laughing ti l-a bagat? ca sa pot sa intelegthinking

| Claudia_1005 explică (pentru Deusaa):

Frate eu vreau un raspuns calumea nu sa iei lumea la misto...

| MetalHead04 a răspuns (pentru Claudia_1005):

Nu era la misto raspunsul ei, penetrarea nu inseamna daca v-ati pregatit sau ce crezi tu, penetrarea inseamna daca si-a bagat p*nisul in tine.