| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp totul imi merge aiurea, in familie sunt probleme, parintii se cearta permanent, fiind unul peste hotare si altul acasa, cu totii ma cert...nustiu ce se mai intimpla. De citeva luni ma simt prost sufleteste, nu am dispozitie, imi vine sa zbier, sa pling, nu mai inteleg ce-i cu mine, stau inchisa doar in casa nu am chef sa ies undeva, stau doar eu si netu, muzica tare, nu vreau sa vorbesc cu nimeni, si nici n-am cu cine vorbi, caci cunoscuti am o multime, iar in prietenie nu cred, nu-s genu de persoana care s-ar plinge permanent, nu-mi place sa fiu jelita. Unicul om aproape e iubitul meu, dar nu vreau sa-i zic ce am pe suflet, nu vreau sa ma priveasca cu ochi jalnici, si uneori devin insuportabila cu el din cauza asta. Cum sa scap de indispozitia asta si sa fiu vesela si plina de viata ca odiniora?

7 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu admir la tine faptul ca nu-ti place sa te plangi, or fi altii ce o duc mai rau decat noi. In tot cazul, trebuie sa te descarci, nu poti tine totul in tine.Totul e mai usor in doi happy Vorbeste cu iubitul tau,spune-i ce-i in sufletul tau,nu te va considera jalnica pentru ca orice om mai trece si prin momente de maxima nefericire si atunci are nevoie de afectiune,intelegere,cineva sa il asculte. Daca el te iubeste te va asculta si te va ajuta daca situatia o cere. Daca nu-i explici si te mai si descarci pe el, poate va considera ca te-ai saturat de el. Nu sta inchisa in casa chiar daca nu ai chef de nimic altceva. Fa un efort sa iesi din starea asta.fa ceva ce-ti place, activitati relaxante, inconjoara-te de persoane vesele si incet, incet vei uita de probleme.

| resemnat a răspuns:

Asa cum a zis si Psychologist iesi cu iunitul tau la o cafenea sau un local si spune.i prin ce treci, doar el te poate sprijini moral...atata timp cat stii ca te va asculta, vei stii cum sa treci peste perioada asta nefasta!

Numai bine!

| PsychologistT a răspuns:

Trebuie sa te descarci, faci o greseala sa tii in tine.
Vorbeste cu prietenul tau, cere-i doar sa te asculte, ar trebui sa te inteleaga.
Dupa o sa te simti mai bine, si usurata.

| BazikR1 a răspuns:

Eu patesc acelasi lucru.....insa eu poate am o mentalitate mai "primitiva" ma refer la faptul ca sunt baiat si de asemena ca tine nu-mi place sa-mi arat sentimentele insa am un prieten foarte bun si cand ii spun ce ma enerveaza sau supara o fac sub forma de gluma incearca si tuwinking daca iubitul te refuza cu simpla ascultare atunci ar trebui sa te mai gandesti la relatia ta cu elwinking Succes, nu vreau funda doar un raspuns daca te-am ajutat in vreun fel

| Irina777 a răspuns (pentru BazikR1):

Multumesc...tuturor multumesc, o sa incerc sa urmez sfaturile voastre :*

| georgege a răspuns:

Fa ceva ce iti place. Deschideti sufletul, incearca sa fi mai comunicativa etc

| Conficker a răspuns:

Vorbeste cu el, prin comportamentul tau il faci vinovat de partea intunecata a vietii tale. Daca-ti este iubit, iti este pana la capat, descarca-te-n fata lui si spune-ti apasarile. te vei simti mai bine.