| ionika17 a întrebat:

TPU! De doua luni jumatate ) m-am angajat la carrefour, si as vrea sa ma lamuresc cu ceva.Este o fata care este chiar langa raionul meu, cu care doua luni nu vorbeam deloc, nu scoteam nici unu nici o vorba (e frumoasa fata, orice baiat si-ar dori-o, de aceea nici nu-i spuneam nimic, eu am spus ca este o ingamfata, si spuneam ca profita de frumustea ei, oricum nici acum nu sunt atat de sigur ca nu se joaca. Acum vreo doua saptamani ma intalnesc cu ea pe strada si a inceput sa-mi spuna ceau asa "zambitoare", (oricum cred ea m-a vazut mai de la indepartare ).Eu am cautat-o si pe facebook si am vazut ca are prieten. Deci as sa stiu oare ce vrea se "joaca" cu mine? pentru ca ea se crede o zana, sau ce o vrea? Si oricum nu este prima care imi spune "buna" mai este una. Si in alta zile
a venit o fata cand lucram pe raion, a venit pe raionul unde lucram.Ea, venise cu parintii, ei isi vedeau de ale lor ce sa cumpere si ea, si ea se tot invartea pe langa mine, se punea in fata mea, ba se punea pe scara cu care lucram (ma gandesc ca ar fi vrut s-o bag in seama.Si acum in ajunul de Craciun alta care s-a asezat langa jucarii, si eu cum aveam treaba pe raion (spuneam in gandul meu unde tot dispare fata asta, ca era ca o fantoma, odata era pe un scaun,"am vrut sa o intreb esti obosita, dar nu am indraznit, odata era acolo la jucarii (si se uita la mine asa "suspect" si asa am vazut-o de cateva minute ba intr-o parte ba in alta, si la final a disparut de tot laughing.

Vreau sa intreb voi ce a-ti fi facut in locul meu? daca vi s-ar intampla o chestie ca asta? Ma gandesc ca multi a-ti spune, ca a-ti fi intrat cu ele in vb, ok. Si eu as fi facut asta, dar nu stiu cum sa fac sa fiu mai indraznet?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

In locul tau chemam managerul responsabil pe raion, nu se admite asa ceva CLIENTII NU AU VOIE SA ATINGA LUCRURILE ANGAJATILOR, aici la rfeer la faptul ca s-a pus pe scara ta

| cristimihailov a răspuns:

Draga Don Juan de Carrefour,

dar te-ai intrebat poate una din ele era politicoasa si cealalta poate chiar avea treaba iar tu cu scara ta nu faceai decat s-o incomodezi?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru cristimihailov):

Stai putin noi doar putem presupune ce a fost in mintea fetei, daca fata vroia sa faca sex pe scara cu el?

| cristimihailov a răspuns:

Cu parintii langa? Cam mica probabilitatea. Banuiesc ca nici Don Juan nu e el chiar Don Juan.

| R0R0 a răspuns:

Cand vezi ca ea incearca sa se apropie de tine, nu o refuza. Vorbeste cu ea, zambeste-i.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca fetele de care zici tu imi dadeau asa semnale clare de verde erau bagate in pat demult. Iar in legatura cu colega ta as spune ca ti-a zambit si te-a salutat pentru ca esti colegul ei, nu pentru ca e nebuna dupa tine. Nici nu te cunoaste, nu vorbiti, nu are cum... Intelegi tu. Data viitoare cand o fata iti da o privire lunga sau iti zambeste in urmatoarele 3 secunde atata ai de zis " HEI! ". La inceput incearca asta si ai sa vezi ca nu te vor bate sau nu te vor da la politie

| MyLifeAsIli a răspuns:

Daca fata a venit sa-ti spuna salut pe strada si fin intamplare era vesela nu insesmna ca se joaca diabolic cu mintea ta.Si la munca nu vb. cu tine ca-i la munca.laughing)Exagerezi si tu acum, la fel cum ca daca arata oe Facebook ca are prieten nu inseamna ca este adevarat, dar probabilitatea este de vreo 89% ceea ce e destul de mare. Oricum cred ca ar trebui sa socializezi cu ea paba intr-un punct ca deocamdata, dupa spusele tale nu prea vorbiti si nu prea are cum sa se joace cu mintea ta.

| ionika17 explică (pentru MyLifeAsIli):

Am uitat sa specific ca acum si la lucru ma saluta happy

| AnnGiinger a răspuns:

Nu am inteles care e faza cu a doua fata. Cred ca prima fata e doar prietenoasa, adica doar te-a salutat, nu mi se pare ca ti-a facut avansuri sau ceva, pana la urma sunteti colegi. Cred ca tu vezi treaba asta mai mult decat e pentru ca simti o atractie fata de ea

| oggegbofe a răspuns:

Pur și simplu o întrebi ce face.Mergi cu discuția mai departe și o scoți la un suc ca nu moare lumea.