| andrada_8960 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa ma ascultati
Imi place de un coleg si cred ca si lui de mine dar e o problema pentru ca anul trecut adica in clasa a6a ii placea de o colega de care a spus ca nu-i mai pl dar cred ca mai are sentimente pentru ea.
Acum am sa spun datile cand dadea semne ca ca ii place de mine dar si cand era ciudat :
Odata a fost cand in iarna anului acesta eram afara si el a trecut foarte departe de mine si totusi m-a vazut si m-a salutat, a doua oara a fost cam ciudat pentru ca m-a condus pe mine si pe colega aceea pentru care cred eu ca mai are sentimete acasa iar eu stateam mai aproape de scoala asa ca pe ea a codus-o in continuare acasa si nu stiu ce au facut si apropo altceva ciudat odata eram afara si l-am vazut ca venea dispre casa colegei si ma salutat iar cand a venit avea ghiozdanul cu el si scoala se terminase cu cateva ore inaie asa ca l-am intrebat ce face inca cu ghiozdanul in spate iar el a spus ca se grabeste si ca imi spune alta data
a treia oara a fost in excursie pe 21 mai ma rog el statea mai in spate in autocar si eu cu cateva scaune mai in fata si aveam impresia ca se holbeaza la mine si cred ca asa era apoi s-a blocat autocarul si el mi-a spus ca o sa vina motociclistii sa ne ia de acolo si eu am spus serios si el a spus nu doar glumeam apoi eu am zis stiu, iar apoi ne-am jucat mai multi cu o minge adica ma rog eu nu am vrut si m-a intrebat daca vreau sa ma joc si eu iar eu am zis ca nu prea am chef si el a jucat un pic apoi n-a mai vrut nici el.
a patra oara a fost cand am mers toti trei pana la biblioteca(eu, el, coega de care...)si a venit un baiat din alta clasa cre spune glume si am ras ca sa-l fac gelos apoi baiatula plecat si el a zis "ce copil!" dupaiacolega aceea incerca sa mearga cu cartile pe cap iar eu le-am daramat si am ras amandoi dupa aia ne-am pus pe o banca el s-a pus langa mine si sune glume fara sens si eu am ras ca sa vada ca il pl si eu.
si stiti vara asta isi punea statusuri ca si cum ar vrea sa se desparta de cineva si am intrat in ceata. Dar nu-l pot scoate din cap. Si m-am gandit la o strategie ca sa vad daca ma place:
AM sal invit intr-a opta sa mearga cu mine la banchet si dupa ce o sa dansamo sa-l intreb daca ma place e un plan bun sau spuneti-mi ce credeti daca ma pl pe mine sau pe colega mea? PLS D-AU FUNDA Si celorlalti vot!

5 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Tu vrei sa il inviti de abia pest 2 ani? Ceea ce simtiti acum e trecator, crezi ca va mai simti ceva dupa 2 ani pentru tine? 10% sanse in cazul in care relatia recenta nu e intretinuta happy Incearca de acum sa vezi adevarul happy

| player_2973 a răspuns:

Ai grija cum o sa faci...Cel mai romantic e sa-l inviti la dans sau poate el te invita, asa dupa ce dansati putin il intrebi care ar fi femeia perfecta pentru tine. Dupa aceea il intrebi daca ii place de tine.Dar daca ii place de o alta fata o sa o invite la dans si o sa ii tragi o palma peste fata.Asta cred ca ar fi bine. Sper ca te-am ajutat.winkingFunditzssa?

| crushedrose a răspuns:

Planul este unul bun, dar sincer "iubirile" astea sunt trecatoare, esti tanara inca, stiu ca mai nou e cool sa ai iubit la 12-13-14 ani dar sincer, concentreazate i timpul scolii la invatat, iar vara mai poti flirta

| Anakin_4686 a răspuns:

Dintre toate fiintele de pe pamant omul este singurul care are creativitatea. Poate ca acum iti place de el dar peste 1 - 2 ani pot pune pariu cu tine ca n-o sa-ti mai placa de el. Vei vedea.

| andrada_8960 explică:

Apropo anul asta intru in a8a!