| ApaMineralaPlata a întrebat:

Buna TPU de o saptamana tot vorbesc cu baiatul de care-mi place el e cu 2 ani mai mare decat mine, ne cunoastem de mult timp dar nu prea am vorbit, nu am avut prieteni comuni.
El m-a bagat in seama si am inceput sa vorbim, problema e ca el are o relatie cu o fata de o saptamana happy nu as vrea sa ma bag intre ei, de aceea am incercat de nenumarate ori sa nu mai vorbesc cu el pentru ca imi fac rau mie, mi-e frica sa nu ma indragostesc de el.
Mereu ma intreaba daca vrajesc cu cineva, cand vin acasa si chestii din astea nu prea inteleg ce inseamna asta? Oare ma place si el? El mi-a spus ca daca imi place de cineva care are prietena sa lupt pentru aceea persoana, nu prea am inteles ce vrea sa spuna cu asta.
Ce ma sfatuti sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| bbibbi a răspuns:

Bai eu zic ca esti prea buna cu acea fata ..adik in ziua de azi ar trebui sa iti pese mai mult de tine si de fericirea ta..asa ca ia si mai baga-te si tu in seama ..si parerea mea e ca si el cam saliveaza dp tine.winking...

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Da mai, ii place de tine, dar asteapta sa dai si tu ceva semne mai clare si sa ii faci putin curaj.
Altfel ii e teama ca daca te ia pe nepusa masa va avea de suferit amicitia voastra care cine-stie il va aduce intr-un final intre cracii tai! 1 laughing

| ceaiuldetei a răspuns:

Te sfătuiesc să treci la următorul. : )

Nu dispera, e plină lumea de fete și băieți.
A fi luată la întrebări de către o persoană care probabil nu vrea nimic de la tine sau vrea doar să îți intre în chiloți, mi se pare un pic cam deplasat. Rămâne de văzut dacă ți se pare la fel.

Probabil o vrea și pe aia și pe tine și pe restul, dacă s-ar putea. Așa sunt băieții. Și sunt și fete de astea. Care au tot felul de accese de gelozie și tot felul de interese sucite și ieșite din comun. Sunt curioși și vor să știe și ce gust avea laptele cu care te-a alăptat mămica ta. Unora nu prea ai ce să le faci. Înțelege-i așa cum sunt, dar nu te apuca să le dai raportul, că nu prea e treaba lor. E treaba ta. E timpul tău. Sunt sentimentele tale. Sunt gândurile tale și punctele tale de vedere și fiecare în parte ar trebui să fie respectat, nu chestionat, interogat, luat în zeflemea și așa mai departe.

Dacă ăla are deja pe alta, zi-i să își vadă de ale lui și să te lase în pace, pentru că ai alte treburi mai importante.

Dacă și ție îți place de el, mai ales la cum se poartă (luându-te la întrebări și interogându-te "unde ești, cu cine, când ajungi acasă, cu cine mai vrăjești" ș.a., atunci dă-i o șansă și așteaptă să ai niște păreri de rău mai târziu.

Oamenii, indiferent de vârsta pe care o au, ar trebui să se poarte frumos între ei, nu unul să fie victimă și celălalt călău, adică nu unul e pe post de sclav și celălalt pe post de director.

Cu toate astea, nu prea există corectitudine și nici prea mult bun simț. Valorile de astăzi sunt altele și e păcat. Alege ce îți face bine de aici și ce nu, îndepărtează. Dacă ai nevoie și de alte păreri, consultă-ți părinții sau mama sau surorile mai mari sau prietenele cu care te înțelegi foarte bine.

Mult succes în alegeri. Și nu uita că pentru toate, e nevoie de experiență și experiența de regulă, doare. Dar trece happy Curaj.

| ITvladutu a răspuns:

Pai. sunt baiat si pot sa te ajut. de obicei baiatul asteapta fata sa vina la el, si fata la fel, asteapta baiatul. Incearca daca te intalnesti cu el sa te dai pe langa el asa, usor. si daca vezi ca merge, ia-l de mana, si sa vezi ca si el o sa faca la fel. Nu vei regrate, nu fa aceeasi greseala ca mine! fa-o! Cum a zis si el, lupta pentru acea persoana daca iti placa de ea (de baiatul repsectiv aici vorbind). Sa va tina!