| runnn a întrebat:

TPU, ajutor big grin
uite cum sta treaba imi place mult prea mult de un tip cu care am si stat vara trecuta tongue. parea ca ii pasa cu adevarat de mine pana cand la un moment dat nu a mai vorbit cu mine. din ziua aia nu ma mai saluta pe strada, se face ca nu ma vede, samd. Am auzit ca i-ar fi spus cineva niste lucruri pe care cica le-as fi vorbit eu de el, numai ca eu nu am vorbit in viata mea nimic de el, cu nimeni. Ce sa fie, ce sa fie? Ma mira faptul ca daca il intreb de vorba imi raspunde, sau daca ii cer ceva nu ezita sa ma ajute, doar ca e diferit faptul ca nu vorbim decat la cine stie cat timp si strict despre problema cu pricina, fara sa ne uitam unul la altul ( evita sa se uite la mine sau sa ma atinga) fara sa zambim, sau altceva, pe strada intoarce capul. Am fost la un pary saptamana trecuta si a venit si el, doar ca nu mi-a vorbit DELOC! Voi ce ziceti ca trebuie facut? Nu stiu daca e o idee prea buna sa vorbesc cu el, mai ales ca suntem amandoi peste masura de orgoliosi si na` el e baiat, el nu mi-a dat nicio explicatie... voi ce spunetibatting eyelashes avem prieteni comuni deci iesim destul de des impreunabig grinbig grin nimeni nu deschide subiectul desi inainte cand eram impreuna eu si el sau noi doi eram subiectul principal in fiecare discutie

1 răspuns:
| LadyGA a răspuns:

Buna! cel mai bine ar fi sa lasati orgoliul. ia si vorbeste cu el, intreaba-l de ce s-a indepartat brusc de tine. explica-i ca tu nu ai vorbit nimic de el, ca tu il placi si vrei sa fii cu el. cu orgoliul nu rezolvi nimic. el nu o sa vina la tine pentru ca el crede ca tu l-ai vb de rau. fa primul pas si vorbiti. daCA el te ajuta si te asculta cand ai nevoie de ceva, inseamna ca tine la tine. bafta!