| fatafermecata a întrebat:

deci, am o relatie cun baiat de la distanta, e in romania, si, nu prea mie interesant adica, nici vara nue posibil sa ne vedem, dar aici am inceput sa iubesc un baiat cun an mai mare ca mine (are 14), mereu vorbim si ne ridem, tine la mine, tin la el, insa el nu prea vrea sa incepem o relatie deoarece se teme ca sa nu ajungem la cearta si ura si sa nu mai vorbim, dar asa, daca ii cer intilnire, eu fiind fata, el ar accepta, ma simpatizeaza ft mult si tine la mine, parca mi-e frica sa incep o relatie ca sa nul pierd, si el la fel se teme, ce ar trebui sa fac? eu vreau sa fiu cu el si sunt sigura ca si el vrea cit de putin, iar cu acel din roamania, ma rog, el nu stie ca eu am pus ochii pe alt cineva. ce sa fac? cum sa astept? va rog ajutati-ma, dau funda sadsadsadsadsad:*

3 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Clar: de cel din Romania poti sa te desparti; nu au rost aceste relatii la distanta. Tu nu stii daca ii pasa cu adevarat de tine sau invers. In prezenta ta poate face orice. Apoi: cum adica, tu, la 13 ani, in loc sa iti faci prieteni te gandesti la relatii? Nu prea are rost de la varsta asta, insa curiozitatea cred ca te tenteaza. Cu baiatul pe care "il iubesti", poti sa ramai prietena buna, sa continuati sa purtati mereu legatura, sa va distrati impreuna. Nu cred ca de la varsta asta este indicat sa te gandesti la relatii. O sa vezi tu ce inseamna sa iubesti cu adevarat, dar asta cand vei creste mai mare. Profita de copilarie, fa-ti prieteni multi si traieste-ti viata. Fiecare secunda pe care o pierzi suferind nu se mai intoarce si pierzi clipe in care poti sa profiti de viata. Deci: traieste-ti copilaria - iti vei dori dupa sa fi iar de varsta ta actuala; ramai prietena buna cu cel de care esti indragostita happy Vezi ce faci!

| Neagandalf a răspuns:

Suna-l pe cel din Romania si spune-i ca relatia nu merge la distanata ar fi bine sa va despartiti!
Iar apoi cu prietenul tau faci un pact ca daca incepeti o relatie si se sfarseste prin despartire...Sa reveniti la prieteni nici un caz sa nu mai vorbiti!

| Morenna10 a răspuns:

Daca nu incercati nu veti sti niciodata ce ar putea sa fie.Majoritatea cuplurilor dupa ce se despart raman PRIETENI, eu zic ca ar ptebui sa incercati, mai ales ca va cunoasteti bine fiind prieteni.:*