| Trigger a întrebat:

Hello TPU! Povestea mea este mai lunga, deci nu ma astept sa o citit pe toata.
Totul a inceput la 12 ani, cand m-am indragostit de o fata. Nu prea le aveam cu fetele si nici nu am cerut sfatul nimanui. Vara lui 2008 am petrecut-o la bunici, unde aveam un anturaj. Pe la sfaristul verii, a inceput si ea sa vina pe acolo, eu fiind socat cand am aflat, dar ea a venit de putine ori si avea prieten din cate stiam, asa ca nu prea am avut cand sa actionez. A venit clasa a 6a, eu numai am dat pe acolo insa o vedeam zilnic pe la scoala. A venit vacanta inter-semestriala, am stat la bunici atunci. Eu aveam planuri in minte, dar am ramas cu buza umflata, deoarece ea nu a venit decat o zi din numai stiu ce cauza, dar atunci a fost ok, cred ca mi-o facut ochi dulci atunci. De atunci, nu am mai umblat deloc deoarece cei de acolo s-au schimbat (fumau, beau), iar eu am vrut sa evit chestiile astea (chiar daca acum fumez si beau). Asta a fost in iarna. In vara, am aflat de la un prieten ca ea o vrut sa fie cu mine, dar nu prea am crezut chestia asta, deoarece nu prea e de incredere acest om. In a 7a am incercat sa o evit, stiind cu cine umbla si ce se intampla pe acolo, deci desi as fi avut intentii stiu ca nu-si aveau rostul.
In a 8a m-am indragostit iar de ea. Totusi, stiam ca inca umbla cu aia si nu vroiam sa am probleme sau ceva de genul.
In iarna asta s-au intamplat cele mai multe si o sa incep sa le povestesc in continuare.
De ziua ei i-am zis lma si a fost foarte incantata zic eu, avand un zambet foarte natural si incepand chiar sa rada. Dupaia, am fost la un bairam unde a fost si ea. Am vorbit cu ea, dar ea s-a dat la un alt coleg si am lasat-o balta. A doua zi am vb pe mess si am aflat ca ea numai umbla cu acel anturaj. Si de atunci am inceput sa vorbim mai mult, insa acum am cateva nedumeriri. De multe ori cand o vad imi zambeste, dar is si momente cand nici nu ma baga in seama. Si nu stiu ce sa mai cred. Am chemat-o la ziua mea care a fost recent, ne-am intalnit la un salon cu o zi inainte si o vedeam de multe ori ca imi zambea, iar cand am salutat-o m-a salutat razand (nu cred ca are vreun rost amanuntu' asta). La petrecere nu s-a intamplat ceva deosebit, dar stiu ca am stat imbratisati ceva secunde bune cand a fost sa plece si ca imi zambea de multe ori. Faza e ca numai stiu ce sa cred. Nu cred ca ma place, dar intrebarea mea este daca merita efortul? Multumesc mult daca ati citit pana aici laughing.
P. S. Stiu ca am fost un prost in unele momente, dar vreau sa stiu ce ar trebui sa fac in continuare.
P. P. S. Pentru mine ea e fata visurilor, fata pentru care simt ceva diferit fata de ce simteam pentru alte fete pe care le-am placut.

10 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Hmm,e ceva timp de cand va cunoasteti. Efortul, nu mai merita depus, nu pentru ea.Ai dreptate,daca te placea,nu cred ca astepta sa faci tu primul pas,il facea ea de mult.Te rog sa nu te mai straduiesti degeaba,inteleg,o iubesti, e fata visurilor tale, dar sunt fete mult mai bune pentru tine.Incearca doar sa o privesti ca o pritena, nimic mai mult.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ok,pe mine m-ai impresionat.Pai,au trecut destui ani(3 nu?) si daca inca o placi e ceva...Stii care e problema? Fetele mai fac pe inabordabilele cateodata.Crezi ca ea nu stie ca este dorita(cel putin stie ca o placi iti garantez)? Ar trebui sa procedezi doar putin la fel,adica sa fi putin distant,sa-i arati ca "mingea este in terenul tau". Fetelor nu le plac tipii disperati dupa ele, decat rar, daca si ele sunt la fel de disperate.Iti recomnad s-o impresionezi frumos invitand-o si tu pe la sfarsit de weekend, iesiti prin oras de cateva ori si iti vei da seama daca ea vrea ceva sau nu. Daca refuza invitatia(depinde si cum) nu inseamna neaparat ca nu vrea sa mearga.(nu de putine ori "nu = "da") Deci ar trebui s-o santajezi "frumos"(e necesar si jocul murdar in caz de razboi) daca te refuza in asa fel incat s-o faci sa vina, iar tu sa nu pari un tip insistent. Sper sa-ti mearga.

| NoChanceForUs a răspuns:

Adica "cedeaza" usor.Asta nu suna de bine.De ex daca apare in peisaj alt tip mai insistent ea ar cedea in fata lui.(si ar fi cu el probabil) Tine cont ca tu nu i-ai spus ei ce simti pentru ea si nici nu ati iesit pe undeva, iar vorbitul pe mess este inutil.Incearca si tu in 3D o convorbire serioasa cu ea.Dar nu brusc.

| BlueDreams a răspuns:

Ok,deci frumoasa poveste, de fapt frumos inceput.Cea mai mare greseala a ta(cum a spus si NoChanceForUs) a fost ca te-a vazut ca esti prea disperat dupa ea.Probabil ea este genul de fata dupa care toti baietii suspina si e obisnuita sa primeasca atentie din partea lor.Totusi a trecut ceva timp, cam mult as spune, insa niciodata nu este tarziu.Deci acum este timpul sa actionezi. Poate pana acum ati fost si voi mai mici si la 12 ani chestile astea nu sunt luate foarte in serios, dar din cate am inteles acum aveti 14 si asta e varsta cand chiar merita sa ai o relatie.Incearca sa o ignori cateva zile si vezi daca acest lucru o deranjeaza,incearca sa te dai la alte fete in preajma ei(o sa-ti dai seama daca te place).Cum ti-am zis (si asta e parerea unei fete deci e corecta), noua clar nu ne plac baietii disperati. Poate ea simte ca daca se va implica intr-o relatie cu tine o vei sufoca, fiind prea posesiv.Lasa-te dorit si ai sa vezi cate vei avea de castigat.Tu te-ai tinut pana acum dupa ea, sa vedem daca si ea se va tine dupa tine, iar daca nu inseamna ca intr-adevar nu merita efortul.Multa bafta!winking

| AlexJB a răspuns:

Ai povestit frumos. Incearca daca vrei sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine, dar mai pe ocolite asa.

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Se vede clar ca sunteti ca doua picaturi de apa! Sunteti indragostiti lulea! Incearca, poate o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut povestea ta si felul cum ai spus-o, ce nu-mi place e ca fumezi si bei. daca crezi ca sunt dovezi ale faptului ca esti smecher. crede-ma ca nu sunt, poate doar pentru oameni fara valoare. revenind la subiect, da, cred ca merita sa te straduiesti ceva mai mult, fetele asteapta asta de la baieti, dar bineinteles, sa nu pari disperat, cred ca e o fata draguta si ea stie asta, lipsa de amdiratori nu cred ca duce si atunci e explicabil ca face putin pe inabordabila. dar mie mi se pare ca nu prea mult; oricum ai sanse mari, asa ca fa ceva gaseste momentul prielnic si invit-o la suc, undeva dar fii cool, nu disperat. inainte de asta incearca un joculet vreo 2 saptamani: zambeste-i seducator, apoi fa-te ca nu o vezi sau ca vb cu alta fata dar nu exagera, doar atat cat sa-i captezi atentia si sa-i atragi interesul. apoi dupa (si daca) ce accepta sa iesiti la un suc, plimbare in parc, spune-i ce simti. ai putea sa inscenezi si o mica scena cu o fata un sarut ceva aproape orice e permis pentru a o face geloasa, numai sa nu afle ca a fost scenariu tongue apoi daca accepta greu sa va vedeti ii spui intr- seara pe mess. stii stiu ca m-ai vz cu x si imi pare rau pentru ca nu vreau sa crezi altceva doar ca nu puteam sa scap de ea. imi tot zice ca s-a indragostit de mine, numai ca. eu te plac pe tine. daca zice da e super iar daca nu ce ai avut si ce ai pierdut, dar daca nu incerci crezi ca poti sa mai stai sa te intrebi inca 3 ani ce ar fi fost daca. sunt sigura ca o sa te descurciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sati zic ceva eu sunt indragostita de un baiat de la sase ani, si el a fost cu mine la12 si apoi cu alta si apoi cu mine 15 si acum cu alta la 17 eu am 18 dar nu pot sa-l uit si chiar e un fraier daca nusi da seama ca il plac asa si ea.

| Denniz a răspuns:

Ce ai scris ma referatlaughing

| Trigger explică:

In primul rand, vreau sa va multumesc foarte mult pentru raspunsurile de pana acum. In al doilea rand, am omis un mic detaliu: Am vorbit acum cateva saptamani cu un fost prieten de al ei si el mi-a zis ca ea se lasa usor, dar nu stiu la ce s-a referit exact. Ma puteti lamuri?