| bisericamatii a întrebat:

Bună TPU! Deci m-am despărțit de cineva acum o săptămână și eu nu am cum trece peste iar el e chiar foarte bine...motivul este că nu mai are sentimente față de mine,așa mi-a zis, ideea e că nu știu ce să cred, dacă se va întoarce vreodată...eu tot simt și sper că se va întoarce într-o zisadvoi ce credeți? sau ce ar trebui sa fac? Cum să mă comport cu el?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica ce sa crezi?
Doar ti-a spus clar ca nu are sentimente pentru tine!
Ce-i atat de greu sa intelegi, ceva ce omul ti-a spus clar si respicat?!
Nu-i nimic de facut in cazul asta, feicare isi vede de drumul si viata lui, cautandu si un alt iubit/iubita.

| Emma30555 a răspuns:

Nu poți trece peste fiindcă sunt mai multe motive în afara de sentimente: orgoliul rănit, faptul ca mereu ne dorim ce nu putem avea. Cel mai bine ar fi sa îți acorzi timp, sa îți găsești pe altcineva. Poate el va reveni dar nu este un om stabil și te a făcut sa suferi deci nu prea merita o împăcare fiindcă el nu se va schimba prea mult dar poate se întoarce și îl lași tu se poate și asa. Ca să revină trebuie sa nu îl mai contactezi deloc, sa fi indiferenta, sa para ca ti e bine, ca ești fericita, sa arăți bine sa ți schimbi un pic și garderoba sa fi mereu înconjurată de persoane sa vadă ca nu i duci dorul.

| Kalibi1327 a răspuns:

Încearcă să i arati Ca esti bine, nu il obliga sa ramana nici sa plece, tratează la fel cum te trateaza pe tine

| CarismaSiSmecherie a răspuns:

In primul rand zine daca esti barbat sau femeie. Ca asta conteaza.

| bisericamatii explică (pentru CarismaSiSmecherie):

Sunt femeie

| CarismaSiSmecherie a răspuns (pentru bisericamatii):

Ok papusa. Sa ne spui si cati ani ai. 1 ca suntem curiosi si 2 ca e important.

De cat timp te-ai despartit de tipul asta?
L-ai sunat in disperare si te-ai milogit de el dupa ce te-ai despartit?

Faza e simpla. Ai mancat vreodata prea multe batoane de proteine incat sa te saturi de ele? Eu da.
Sau o prajitura. Daca mananci in fiecare zi aceeasi prajitura ti se uraste de ea. Nu mai vrei sa mananci toata viata.
Dar dupa ce faci pauza o luna sau doua iti revine iar pofta.

Asa e si gagicutul asta al tau. Acum e satul de tine. Tot ce trebuia sa faci tu era sa ignori orice contact cu el dupa ce v-ati despartit. Ca sa ii revina lui natural pofta aia de tine. Si in final era o sansa sa te sune chiar el.

Da daca tu in schimb i-ai datm esaj zi de zi si l-ai tot sunat. Ti-ai ratat sansa. Nu ai facut decat sa il ajuti sa se desparta de tine. Trebuia sa il faci sa iti simta lipsa, sa vada ce inseamna.

| CarismaSiSmecherie a răspuns (pentru bisericamatii):

Daca l-ai fi ignorat complet si te faceai absenta, atunci despartirea voastra ar fi fost dificila pentru, la final. Dar daca ai fost mereu acolo sa il bagi in seama, l-ai ajutat sa se detaseze usor de tine.

E ca si cu fumatul. Incearca tu sa nu mai fumezi deloc brusc. Nu ai sa poti.

Dar daca le raresti putin cate putin, devine usor sa te lasi. Asa si cu el.

| Khiley a răspuns:

Să nu te împaci cu el dacă vine înapoi! Tu ca fată meriți un bărbat mai bun!
O viață ai! Nu sta să te gândești la el...eu în locul tău dacă aș vedea că se simte bine acum l.aș uita complet și aș încerca să-mi trăiesc viața. Lumea asta e plină de bărbați...nu sta după unul care doar s-a jucat cu sentimentele tale și de faptul că poate ești naivă.