| DolceKiss a întrebat:

Buna TPU.Deci mie imi place de un tip,caruia i-am spus mai de mult ca il plac si dupa aceea,ca sa nu se simta prost, i-am zis ca nu il mai plac.Acum,nu prea stiu cum sa ma port cu el...Adica vreau sa filtrez cu el si in acelasi timp sa ne apropiem mai mult unul de altul. Puteti sa imi dati sfaturi? Funda! Mersii anticipat :*

9 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Adica cum sa nu se simta prost daca ii zici ca il placi? pentru un baiat, sa auda de la o fata ca il place, este ceva foarte frumos. Odata ce ai spus o chestie nu mai da inapoi. Acum ar trebui sa te uiti dupa altul in cazul in care tipul s-a speriat si te evita. Daca nu te evita si il vezi ca se uita dupa tine atunci i-al frumos cu vorba, despre orice poti sa vorbesti. sunt un maidanez!

| neutrino a răspuns:

Ai facut doua prostii pe care o fata nu trebuie sa le faca. Ai speriat baiatul si acum iti va fi destul de greu sa te mai apropii de el. Totusi, cu putina inteligenta si siretenie, iti poti atinge scopul, daca el te place.

| Earthroot a răspuns:

Daca esti adolescenta majoritatea baietilor le este frica de astfel de relatii, se panicheaza cand aud de angajamente.Plus de asta una e sa-i zici ca-l placi, ceea ce trebuia sa eviti, ci in schimb trebuie sa-l chemi amical la un suc ceva si ai fi vazut acolo daca se simte bine in compania ta, etc... Aveai mai multe sanse in felul asta, decat sa-l asaltezi asa din prima.Lasa timpul sa treaca putin, altfel o sa pari disperata, si faci si mai rau.

| Satango a răspuns (pentru Earthroot):

Ooo! Sa il invite la un suc? Pana la urma cine e fata si cine e baiatul? O fata trebuie sa fie finuta, niciodata o fata nu trebuie sa arate ca tanjeste dupa persoana iubita deoarece nu totdeauna iese bine. Daca el ar fi placut-o ar fi aratat asta. Ea nu trebuia sa ii spuna ca il iubeste! Ii dai si tu sugestii aiurea! waiting

| anonim_4396 a răspuns (pentru Satango):

Si tu sugestii si mai aiurea. D'aia unele femei ajung batrane si inconjurate de zeci de pisici ca ele asteapta, asteapta si doar asteapta ca na' femeile se injosesc in fata barbatului daca fac ceva mai multi spre inima lui.

| Earthroot a răspuns (pentru Satango):

Asta nu-i valabil tot timpul.Un baiat increzator nu se va simti nesigur, plus ca am zis la un suc amical.Ai mai multe sanse ca si fata sa atragi un baiat daca-l tratezi prieteneste si il tachinezi, decat ca in cazul in care il asaltezi pentru a obtine o asigurare emotionala.Nu sunt cazuri ideale, dar daca baiatul este timid, fie asa, fie traiesti cu gandul:oare ce ar fi fost daca?

| Satango a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca nu e asa. Acele femei care au ramas necasatorite inseamna ca nu s-au descurcat in viata. Ea daca e mai ambitioasa trebuie sa gaseasca persoana potrivita. Daca el nu o place sau e timid sa arate asta, inseamna ca nu e persoana potrivita. Sigur ea e in timpul adolescentei si are timp de baieti. Nu trebuie sa se grabeasca. Gaby, tu esti baiat, si ce sti tu? Eu care sunt fata o inteleg mai bine si stiu ce sa-i spun. Sugestiile mele nu sunt ''aiurea'', e parerea mea si sunt sigura ca nu sunt asa cum le consideri tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Satango):

Daca esti timid asta nu inseamna ca nu esti persoana potrivita pentru o alt persoana. Si cine e Gaby?

| dnk10 a răspuns:

Sa filtrezi? ce, coaja de pulpa?