| DoLyy a întrebat:

Vreau sa-mi dati si mie niste sfaturi...Maine la scoala vreau sa vorbesc mai mult cu baiatul pe care il plac dar nu stiu cum? Ce subiesc de discutie sa port cu el; desi el ba vorbeste cu mine ba nu.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Spune-i ca nu ai inteles problema de la geometrie, si roaga-l sa te ajute.Cu siguranta.va dura mult discutia cu el.

| TitiDrLove a răspuns:

Pur si simplu intra cu el in discutie despre un obiect anume. si de acolo ai sa vezi ca discutia se lungeste pana nu o sa iti vina nici tie sa crezi! important e sa existe acel feed-back si sa stii sa dai raspunsuri in asa in fel incat sa nu fie seci,fara continuare. sa fie un raspuns clar, dar tot odata ca un apropo care sa iveasca alte discutii happy
gen:
-ce ora avem, nu stii?
-engleza.
-ah. atat ma plictisesc la ora asta.si-asa sunt obosita.
-nu ai dormit bine azi-noapte?
-am dormit foarte putin...
-dar ce ai patit...
si tot asa.o sa se continue mult.

| thefirstangel a răspuns:

Pai...vorbeste-i de lucrurile de care e el interesat(maasini, fotbal.chestii d'astea) si cand face o glma prefate ca razi ca e amuzanta.

funda? pls

| Lola_5868 a răspuns:

Cu un baiat poti vorbi fooarte multe.Mie imi place de un coleg si mai demult doar eu intram pe el si discutam ceva de teme si scoala. (pe mess, iar la scoala nu vorbeam deloc.Desi in clasa precedenta ne intelegeam ff. bine)Apoi a avut un status amuzant si am vorbit despre el pe mess.Am intins disutia si sincera sa fiu...am vorbit 3-4 ore, si puneam foarte multe semne de genul:":*,:X,>big grin