| anonim_4396 a întrebat:

Salutari TPU am si eu o dilema. sunt cu o fata de circa 8 luni de zile si ne intelegem minunat chiar ne-am mutat impreuna de vreo 5 -6 luni si lucram amandoi. Dar nu asta este problema. Problema este ca eu sunt cam posesiv. Si nu prea ma simt bine cand iubita mea inca vorbeste cu fosti ei iubiti si imi povesteste aventuri si evenimente din trecutul ei. Eu o intreb pentru ca vreau sa o cunosc cat se poate de bine nici eu nu ma ascund de ea si de aceea astept acelasi tratament. Vorbeste cu primul ei iubit care de asemenea a si dezvirginato. El tot se da la ea si ea imi spune sa stau linistit ca nu e genul de fost iubit care sa caute scandal dupa o dragoste apusa. Eu sunt linistit de fel si nu caut scandal. De asemenea pe ea nu o banuiesc de nimic stiu ca ma iubteste dar ma enerveaza la culme cand vad cateodata ca ii spune lucruri de genul ( Daca o sa petrecem ceva timp doar noi doi singuri o sa vezi ca te simti bine si langa mine nu numai langa el ). Am avut de a face cu aproape acelasi gen de iubiti care nu inteleg ca o relatie este terminata. Mai ales cand fata este deja cu altcineva. Vreau sa va spuneti parerea despre ce sa fac si daca gresesc sau nu cu ceva. Mai am multe detalii si daca vreti sa va luminez cu un raspuns o fac cat se poate de repede.

Răspuns Câştigător
| pysy5 a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza asta si renunta la gelozia asta asa de mare incearca sa nu mai fi posesiv ca de aici incep certurile

7 răspunsuri:
| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Daca tu spui ca esti "cam posesiv" inseamna ca esti putin mai mult de "cam". Sfatul meu este sa iti vezi de treaba, te iubeste, o iubesti, vb cu ala, asta e, incearca sa-i explici ca te deranjeaza asta, dar esti constient, sau sper ca esti, ca daca continui sa insisti pe marginea la treaba asta o sa ajungeti la certuri, o sa te acuze ca nu ai incredere in ea etc. Succes

| Scliparici a răspuns:

Mie nu mi se pare deloc ok ca ea sa vorbeasca cu fostii...eu nu as suporta sa imi faca asa
cum crezi tu acum dar daca te respecta nu facea asa

| neutrino a răspuns:

Astept urgent detaliile.

| Maaria a răspuns:

Pai spune-i ca te deranjeaza sa tot vorbeasca cu fostii ei iubiti tu o iubesti si o vrei doar pentru tine si nu vrei sa o imparti cu nimeni altcineva... Bine daca tine neaparat sa vorbeasca cu ei asta inseamna ca inca mai simte ceva pentru ei/el, dar totusi spune-i ce simti si zii ce ai pe inima in legatura cu fostii ei iubiti. Succes! Sper ca ti-am fost de folos...

| Mona11 a răspuns:

Parerea mea este ca gelozia nu ajuta cu nimic si daca ea ti-a spus ca nu este nimic atunci ar trebui sa ai incredere in ea pentru ca exista riscul sa se simta prea aiurea deoarece va crede ca nu ti la ea suficient de mult si o poti pierde...multa bafta! Spper ca ti-am fost de ajutor.

| Vaicedilema a răspuns (pentru Mona11):

Deci tipul ala se da la ea si ma enerveaza. Ea stiu ca ii respinge avansurile, dar ea vrea ca el sa ramana doar un prieten de demult.

| Vaicedilema a răspuns (pentru Vaicedilema):

Eu am incredere in ea si stiu ca ma iubeste dar e ca atunci cand te saruti cu iubita ta langa un lac si vine un tantar si o inteapa si normal ca o duci departe de lac sa nu o intepe tantaru.