| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

deci, trec direct la subiect :
Un baiat, ma place de 2 ani ..si acum cateva zile, cred ca am inceput sa simt ceva pentru el. adica, nici eu nu sunt sigura, ma rog acum cateva ore m-a intrebat cand o sa iesim noi doi, singuri, sincer, eu as vrea sa ies, dar chiar nu stiu ce sa fac.cum sa ma comport? sa accept sau nu, dmn, cand stau si ma gandesc ca inca n am avut primul sarut ...sunt destul de mare ( nu conteaza anii ) ati trecut si voi prin ce am trecut si eu? ce ati facut? va rog sa nu radeti, e cat se poate de serios.dau FUNDA!
(scuzati categoria )

Răspuns Câştigător
| Anon1m086543 a răspuns:

Pai daca si tu il placi, si ai vrea o relatie cu el, eu zica sa mergi, sa incerci. Cat despre comportat, incearca sa te comporti normal. Daca chiar te place, te place asa cum esti. E normal sa ai emotii. bafta! big grin

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pari a fii deloc destul de mare daca nu stii ce sa faci!
O fata mare stie sa ia decizii, tu nu stii, deci, este simplu, ai doua variante:
1. ii spui ca nu esti interesata si sa te lase in pace
2. accepti sa iesi cu el la plimbare, in fond baiatul nu musca si este la fel de incepator ca si tine!

Abia acum am vazut, tu de fapt esti abia clasa a VI-a, deci inca esti copil mic la 11-12 ani, inca jucandu-te cu papusile si fetitele.
In cazul asta, mai amana baietii, ca nu este timpul tau!

| CoKoNut a răspuns:

Chiar daca sunt băiat pot sa iti dau un raspuns Appropo eu am 13 ani asa ca iti răspund dintr-o experienta. Când am iesit prima data in oras cuprietena mea, nu mai stiam ce sa fac si ce sa nu dar când amândoi voiam sa spunem ceea ce avem pe suflet ne incurcam si nu se înțelegea nimic asa ca am decis sa vorbim sincer si liber ca si cum ai tine discursul in fata oglinzii.(întâlnirea s-s terminat cu un sărut asa )asa ca hotarastete si fi pregatita pentu orice

| silverandry26 a răspuns:

Dacă simți ceva pentru el si esti sigura ca el ti se potrivește si este de treaba, nu e nici-o problema poți sa ieși cu el
Cel mai bine la o întâlnire ar trebui sa fii tu însuți...pentru ca doar el te place fiind tu... gândește ca întâlnirea e o simpla " ma vad cu prietenul" adică e ceva simplu. cand discutați despre interesele voastre.
Diferența e ca sunteți undeva in oras( nu stiu unde iesiti ) si va petreceti timpul împreună.
Nu e obligatoriu sa fie ceva special trebuie sa faci ce îți poftește inima la o întâlnire, caci el te scoate in oras pentru a te cunoaște mai bine.
Succes!