| anonim_4396 a întrebat:

e normal ca o fata sa aiba lucrurile ei personale adica : protejslipuri, absorbante... eu port protejslipuri mereu pentru ca am inteles ca asa e bine.dar cateodata ma simt cam jenata cand port ..adica simt cam tare, am protejslipuri Discreet. Voi le purtati chiar in fiecare zi / si de la ce firma?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este deloc bine sa porti permanent protejslipuri. Sunt incomode, scumpe si trebuie mereu sa gasesti un loc in care sa-ti schimbi protejslipul la 6-8 ore. Cel mai bine este sa porti chiloti de bumbac de culoare deschisa, pe care sa ii schimbi cam la 12 ore, sa ii speli la temperatura inalta (90-95 de grade Celsius) si sa-i calci inainte de fiecare purtare.
Eu nu port protejslipuri, fiindca mi se par foarte incomode.

8 răspunsuri:
| DouaPuncteD a răspuns:

Da, trebuie.
Eu folosesc produse numai de la Bella. Pentru mine sunt cele mai bune. Si absorbante care nici nu zici ca le ai, protejslipurile, servetelele umede.

| GoguSteriade a răspuns:

Cum adica intrebi daca e "normal ca o fata sa aiba lucrurile ei personale?" Evident ca e normal si astea n-ar fi singurele, doar nu le tii pe masa in bucatarie.

| bombonica22 a răspuns (pentru GoguSteriade):

Am intrebat doar fetele nu si baieti draga...

| GoguSteriade a răspuns (pentru bombonica22):

Si daca sunt baiat, care e problema, crezi ca nu pot vorbi la fel de bine despre subiectul asta? Ti-e jena sa discuti cu baieti despre asa ceva? Vezi ca sunt unii ca mine care dau sfaturi mai bune decat fetele...

| bombonica22 a răspuns (pentru GoguSteriade):

Ok. scuza -ma

| Metempsihoza a răspuns:

Foloseste de la Everyday, sunt mult mai bune din punctul de vedere al calitatii. Iar daca te simti sau nu bine cu ele depinde de fiecare: eu, de exemplu, daca nu port cand sunt in haine de scoala sau de strada e ca si cum as fi dezbracata, m-am obisnuit sa le port si imi dau un sentiment de siguranta. Daca nu te simti bine cu ele, nu purta decat cateva ore pe zi in care poate nu esti acasa in cazul in care te deranjeaza secretiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti toti o apa si un pamant trasi la indigo.

| Donisan_Rahela_1989 a răspuns:

Salut, eu folosesc discret. se lipesc f bine de slip si sunt foarte subtiri, e ca si cum ai avea un start protector!