| Louise21 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete big grin Am 14 ani si inca nu mi-a venit menstruatia.E normal? Si inca ceva...de destul de mult timp am o secretie albicioasa si mereu mi se uda lenjeria intima.Nu are un miros urat, as spune mai degraba ciudat laughing Am observat ca am aceasta problema cu mirosul "ciudat" mai ales cand sunt la scoala pentru ca port blugi stramti. Are vreo legatura? laughing Ce pot face? Pentru ca nu ma simt bine sa stau uda mereu >:" Am auzit ca exista absorbante zilnice (protej slip sau ceva de genul). Sunt bune? Daca da care, de la ce firma? Multumesc anticipat:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Adriana a răspuns:

Stai linistita, menstruatia poate veni pana la varsta de 16 ani, asa ca mai ai timp. Iar daca a inceput sa iti curga acea secrectie albicioasa big grin e posibil ca in curand sa iti vina si menstruatia.
Iar ca sa te simti in largul tau si mereu "uscata" laughing da, foloseste protej-slipuri, se gasesc de la foarte multe firme, eu folosesc de la bella big grin sunt 30 de bucati in cutie la vreo 4 lei si ceva.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și nu înțeleg de ce râzi?
Da, sunt cele zilnice, foarte subțiri, îți recomand Discreet deo, lenjeria intimă să fie din bumbac 100%, îți va veni și menstra cât de curând. Nu mai purta haine așa de strâmte, nu lași circulația sangvină să-ți facă treaba corect.
Pa, pa.

| soriinaa a răspuns:

Pai in prmul rand, sunt fete carora le vine menstruatia mai tarziu, chiar si 18 ani, nu e nici o problema, cat despre secretia aia albicioasa, e normal, orice fata sanatoasa, o are, asa ca, atata timp cat nu are miros urat, nu ai de ce sa-ti faci probleme. Si da, poti folosi absorbante zilnice, eu una folosesc Discreet, dar oricare sunt bune. am incercat mai multe, toate sunt aproximativ la fel, dar astea imi plac mai mult pentru ca au si miros, si sunt mai subtiri, nici nu le simti. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| AlecsandraEmanuella a răspuns:

Pai da sunt foarte bune protej slipurile discreet. si daca vrei un raspuns 100% adevarat in legatura cu menstruatia scrie pe google,, noi fetele.ro,, si inregistreazate si pune intrebare fiindca acolo se afla o multime de specialisti si o sa-ti raspunda corect