| Chrissse a întrebat:

Buna TPU
E pacat daca faci dragoste astazi (Sf. Petru si Pavel )?

17 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Daaa clar

| maradi3 a răspuns:

Da!

| ania a răspuns:

E păcat dacă o faci cu cineva cu care nu ești căsătorit, indiferent de zi. Dacă ești căsătorit nu e păcat în nici o zi a anului.În Biblie sunt poruci clare-Fugiți de curvie( relații sexuale cu persoane cu care nu ești căsătoirit, dacă e adulter la mijloc nu e curvie ci preacurvie)-Patul căsătoriei să fie nespurcat( adică mirii să fie virgini când se căsătoresc), iar după căsătorie-să nu vă lipsiți unul pe altul de datoria de soți.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca o faci anal cu doi negri imbracati in pelerina de ploaie in timp ce va priveste un. pitic calare pe o capra creata

| RAY a răspuns:

Daca faci sex nu e pacat dar dragoste da

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca DA, poate fi considerat ca reprezinta un pacat, chiar de moarte, dar numai in cazul in care o "faci" in biserica. big grin

| mihai69 a răspuns:

Dacă o faci cu Petre, sau cu Paul - nu. Dacă o faci cu amândoi, chiar ți se mai iartă din păcatele mai vechi.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este pacat, pentru ca viata trebuie traita.

| mentholinks a răspuns:

Da, pentru ca respectivii te privesc din cer si li se scoala.

| Nemessys a răspuns:

Offf... credinta asta.
Da ma, e foarte mare pacat. Vine dumnezeu si-ti taie **** daca o faci.
Adica da... sigur o sa se intample asta, 100%.

| deeeaqq a răspuns:

E cel mai mare păcat, vezi că o să ajungi direct în iad dacă o faci.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da,e posibil sa ai un orgasm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este absolut niciun pacat daca faci asta

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Da ma e pacat... tu-ti dai seama ca nu o sa poata sarbatorii Petru si Pavel din cauza ca va urla iubita-ta din toti plamanii... mai ales daca e virgina

| Aslam a răspuns:

Da, o sa-ti cada *** daca faci sex.