| OliviaLove a întrebat:

In religie, sa faci sex / dragoste e un pacat?

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

In afara casatoriei DA.
Ce spune Dumnezeu:
http://trumpetcallofgodonline.com/index.php5?title=Sex

| GRs a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nici Dumnezeu nu a fost casatorit cu fecioara Maria dar tot a lasat-o insarcinata cu fiul Lui.

16 răspunsuri:
| William a răspuns:

Depinde la ce religie te referi, la unele nu este pacat nici daca omori pe cineva.

| Tania a răspuns:

Pai din punct de vedere religios, sexul inainte de casatorie se cheama curvie, dar oricum daca amesteci religia cu sexul nu prea poti sa te bucuri de momente frumoase.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este pacat daca o faci cu sotul (sotia). Mie-mi place si cu vecina. laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu il faci in scop de reproducere da e pacat

| neutrino a răspuns:

Depinde cu cine-l faci.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Cică da. Eu una sunt nereligioasă.
Pe curând!

| dracu14 a răspuns:

Din cate am inteles de la un crestin, sexul este de la diavol, dragostea este de la dumnezeu.

| Analytical a răspuns:

Da, se numeste curvie. happy

| MerVeilleuX a răspuns:

Daca e facut inainte de casatorie da este. daca este dupa casatorie si doar cu sotul tau nu este pacat.

| comandamente a răspuns:

Te-ai lovit cumva de problema asta?
cred ca nu degeaba ai lansat acest raspuns!

indiferent de situatie daca nu esti casatorit/a e Pacat cu P mare.

| Originaly a răspuns:

Mda...cica numa dupa casatorie stiam si eu atunci nu se mai considera pacat! Dar daca am astepta pana ne-am insura si ne-am marita mai bine de jumate din populatie ar muri virgini:virginelaughing

| Crestian a răspuns:

Salut, Nu se face comform religiei doar dupa casatorie BAFTA!