| sokey a întrebat:

Eram in clasa a 6-a si invatam dupamaiza si in clasa mea era o clasa de a 3-a si in clasa aia o fata inalta (mai inalta ca mine) nu mi se parea asa de frumoasa. Acum sunt in clasa a 8-a si ea in a 5-a si am dat de facebook-ul ei am vazut-o la orice poza i-am lasat comentariu si un like pentru ca ma surprins la cat de frumoasa s-a facut acum e cam cat mine la inaltime si... ma gandesc tot timpul la ea de cam vreo doua saptamani. Nu stiu cum sa-i zic ca o iubesc mi-a zis ca-s dragut i-am lasat cometarii pe wall ca e cea mai dulce fata din lume....Si odata pe net i-am zis ca o plac si ea a zis "ca prieteni nu?" si eu mai timid am spus da. De rusine cred dar ma rog. Acum n ustiu cum sa-i zic ca o iubesc in fata ii zic sau pe internet pe internet sunt putin mai curajos dar zic ca mai bine ii zic in fata. Eu cu colegii (baietii) ajugnem la scoala pe la 8 fara 20 si stam in curtea scolii si mereu o vad cand trece. Zic mereu ca merg sa-i zic ca o iubesc dar n-am curajul. Ce sa fac. Un prieten nu rog pentru ca n-am incredere + ca ei zic asa "A zis Adi sa te combini cu el" si gata e normal ca fata sa nu se combine. La orice fata eu am cerut combinatia pe internet si mai mers doar de vreo 2, 3 ori. Dar nu stiu cum. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| razvanpatru27 a răspuns:

Daca tu simti ca o iubesti cu adevarat spune-i in fata fa-ti un text ceva de genu:"Auzi vreau sa iti si eu ceva.Te plac foarte mult dar am zis ca o fata minunata ca tine are deja un prieten asa ca m-am gandit totusi sa te intreb daca vrei sa fim impreuna!">>>.....Sa o spui cu un ton moale si placut in cel mai bun caz ia-o de mana si uitate in ochii ei atunci va zice sigur da.Bafta prietene.