| anonim_4396 a întrebat:

Eu am avut un iubit si ne-am despartit si ne-am impacat si ieri ne-am despartit. Motivul : vb prin mesaje si la un moment dat il intreb daca ii place de X si el nu a vrut sa imi zica si m-a intrebat daca imi place de Y si eu n-am vrut sa ii zic ca sa fac la fel dar pana la urma i-am zis ca Y e doar dragut si mi-a facut o criza de gelozie si din astea si pana la urma mi-a zis ca ii Place de X si m-am luat de el si m-am si despartit. Azi dimineata mi-a trimis un mesaj ca eu cred ca pe el il doare si chesti de astea. Si la scoala in ora de engleza ma tot suna si imi tot trimitea mesaje si a zis ca face chestia asta pana ma enerveaza si dupa aia imi zice ca daca vrem sa fim prieteni dar eu i-am spus ca nu vreau pentru ca mi-am dat seama de ce pers este.
Deci intrebarile sunt :
1. De ce zice ca pe el il doare daca lui ii place de fata aia?
2. De ce face asa?
3. Ii prost sau se preface? laughing
Funda + vot.
PS: am 12 ani si el 13. si nu vreau chestii vezi-ti de scoala sau esti prea mica... eu vreau raspunsuri nu chesti din astea! Va pup

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

1.-Il doare pentru ca poate tine la tine iar tu ii zici ca tipul X e dragut si simte ca poate altcineva sa ii ia locul si sa fie cu tine (gelozia bat-o vina);
2.Am zis si mai sus, se simte "amenintat" de X, si ii ie frica sa nu te piarda.
3.Nu se preface ci se manifesta in consecinta, adica daca tu ii spui ca respectivul e dragut, crezi ca ii pica bine?
Concluzionand, trebuie sa discutati matur si sa lamuriti ca e doar o apreciere a unui coleg (colega) cum ca e dragut, asta neimplicand nici din partea ta si nici a lui o relatie mai speciala curespectivele persoane.

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

Dar cu fata aia ce ramane?

| ASIGURATORUL a răspuns (pentru egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt):

Probabil a zis asa ca sa iti raspunda in acelasi mod cum i-ai raspuns tu.

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

Nu pentru. ca eu stiu ca lui ii place de ea...

8 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Asta e doar parerea mea! :d
deci...

1. il doare draga mea pentru caa poate o place si pe aia dar la tine tine si cu tine a fost atat timp straight face
si in plus... cum sa nu zica, ca si lui ii place de X daca si tu ai zis ca Y e dragut? straight face

2. e genul de om disperat dupa atentzie care atunci cand il deranjeaza cel mai mic lucru imediat se supara si provoaca numai certuriwinking

3.nu e nici prost si nici nu se preface. Vrea doar sa vada daca tie chiar iti pasawinking

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Oricum eu nu il mai plac plac alt baiat dar oricum am vrut sa stiu de ce face asa

| Bubuuuu a răspuns:

Va placeti si v-ati despartit dintr-o prostie! El ti-a raspuns ca ii place de Xlaughing doar ca sa te enerveze, cum probabil l-ai enervat si tu cand i-ai spus ca iti place de Y. Eu zic sa discutati in particular despre chestia asta.si sa va impacati. thumbs up Bafta :*:*

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns (pentru Bubuuuu):

Nu pentru ca lui chiar ii place de fata asta... ca am mai auzit alte zvonuri ii place de ea din cate m-am informat acum dinainte sa ma cunoasca waiting

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Corectie : Ca eu cred ca pe el nu il doare