| alexyaf a întrebat:

eu la 16 ani mi-am inceput viata sexuala cu un baiat care doar a vrut sa se culce cu mine, eu am cazut in plasa lui, in fine..asta a trecut. Dupa cateva luni am gasit pe altcineva cu care sunt si acum de 3 ani dar nu ne mai intelegem, ne certam din orice si ne-am despartit de 2 ori din cauza ca nu a fost el 1, imi tot spune ca daca nu o sa mai fiu cu el,nimeni nu o sa ma mai iubeasca pentru ca toti baietii vor doar fete virgine si ca pe mine nu o sa ma mai iubeasca nimeni! se supara din orice pe mine,ma face sa ma simt vinovata de orice cearta a noastra! nu stiu cum sa ma mai port cu el,nici nu mai stiudaca il mai iubesc sau e doar obisnuinta,pentru ca aproape zilnic ne certam din ceva.El a stiut de la inceput ca nu mai sunt virgina, dar degeaba, am avut deja 2 certuri mari pe aceasta tema, nu stiu cum sa imi mai salvez relatia.In curand voi incepe facultatea si imi tot repeta ca ii e frica ca o sa ma piarda. Dati-, mi un sfat va rog! credeti ca nu ma va mai iubi nimeni? credeti ca nimeni nu va mai vrea sa fie in serios cu mine?

12 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Of, of!

Nu ar fi trebuit sa faci miscarea la 16 ani dar nu te invinovatesc pentru ca era vina baiatului respectiv, te vrajeste, te indragostesti de el si urmeaza ce astepta el!
Spun asta pentru ca si eu aveam 15 ani cand m-am indragostit de unul de 20 ani dar sex nu a fost, fusesem eu indragostita dar asa ceva nu-mi trecere prin cap plus ca s-ar fi numit corupere de minori.
Sa revenim, nu stiu pe ce motive va certati voi dar unul e sigur" ca nu mai esti virgina", daca te iubeste va intelege asta si va trece peste daca nu sa-si caute o virgina"!

Deja de 3 ani sa-ti reproseze aceeasi chestie " greseala pe care ai facut-o" e banal.
Daca totusi veti ramane impreuna, va veti decide sa va casatoriti, sa nu faci greseala sa fi gravida in rochia de mireasa pentru ca si asta va fi un lucru pe care il va reprose incontinu.

Numai bine!
pa, pa

| PinkNightmare a răspuns:

Iti spune asta ca sa nu te piarda laughing. Ce dobitoc. da-i papucii daca nu stie sa te aprecieze. Ii e ciuda ca nu are acum cum sa se laude ca a fost primul si poate ca se simte in minoritate pr ca el a fost virgin. Vei intalni pr cineva care te va aprecia sincer pentru cine si ce esti, nu pentru ca ai gresit culcandu-te cu tipul ala. Relatia asta nu merita salvata si incheiata cat mai repede.

| Wihox a răspuns:

Hey. priveste partea buna. eu inca te iubesc love struck

| ioanalexandru a răspuns:

Buna.
am vazut intrebarea ta, si e destul de urat ceea ce ti se intampla.
si eu am 19 ani.
si o poveste asemanatoare.as vrea sa mai vorbesc cu tine. uite, am sa iti las adresa mea de mess:
ioan_yo2011
iti multumesc!

| neutrino a răspuns:

E o problema destul de serioasa pe care fetele nu prea o iau in consideratie. Nici un baiat nu doreste o relatie, stiind ca fata a mai iubit zdravan inca doi, trei sau mai multi baieti. Atunci totul se transforma intr-o aventura, bifand si el in statistica fetei si invers. Asa ca nu-ti ramane decat sa vezi reactia celui de-al treilea iubit. Trist, dar adevarat.

| SakonSIUkon a răspuns:

Daca te iei dupa ala unde ajungi...o sa iti gasesti si tu pe cineva...

| LostInBubble a răspuns:

Iti spune asta pentru ca din cate observ e punctul tau slab. happy
Normal ca baietii se vor uita dupa tine si vor fi o groaza care-si vor dori relatii serioase. Lumea nu se opreste la prietenul tau actual.
Pe langa asta, certurile sunt normale. Nu trebuie sa te temi. Stai linistita si vorbeste cu el. Incearca sa fi tu stapana ta. Atunci cand el iti reproseaza ceva sau iti spune ca el va fi singurul care va vrea sa fie cu tine dupa toate acestea, tu trebuie sa te gandesti ca el incearca doar sa te tina aproape si nu prea stie cum.
big hug
Nu te lasa afectata. Incearca sa iti dai seama daca sunt sentimente reale sau doar te-ai obisnuit.

Va fi bine.

Răspuns utilizator avertizat
| AngelGirl5 a răspuns:

Aucii! Asta da nebun... Draga mea, in ziua de astazi majoritatea fetelor nu mai sunt virgine, si foarte multe dintre noi au alte relatii, nu neaparat cu baiatul care a fost primul. Nu vad de ce-ti faci griji, chiar atat de inchisa esti? Te santajeaza pentru ca ii tampit, nu stie cum sa te tina langa el altfel. Cum sa nu te mai iubeasca nimeni laughing... El oricum nu te iubeste, el e obsedat sau nebun big grin.

Nu meritaaa!

| Oanaa93 a răspuns:

El incearca doar sa te sperie ca sa nu te desparti de el, dar mai bine ii pui capat numai te chinui asa, crede-ma te vor iubi alti si mai mult decat actualul tau prieten nu conteaza ca esti sau nu virgini si sincer am auzit ca unora nu le plac virginele tongue dar cred ca ii taboo chestia asta happy. O sa iti gasesti pe cineva care te merita stai linistita mai ales ca incepi si faculta acolo iti vei face o multime de prietenihee hee

| hot99be a răspuns:

Normal...ca o sa te mai iubeasca si altii! Nu fi prostuta! Nu-l crede! Daca te-ar iubi ...nu l'ar fi interesat ca nu mai esti virgina! Si certurile intr-un cuplu sunt normale si nu trebuie sa te temi de ele!
STAI LINISTITA! vor fi multi altii care te vor iubi (suntem 6 miliarde pe lumea astea sau chiar mai multi normal ca o sa gasesti pe cineva!)
sper ca te-am ajutat :*

| Brunetsiica a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare... ideea e ca sa ai o iubita virgina sa stii ca ai fost tu primul ca e numai a ta te face so iubesti si so pretuiesti si mai mult. cand sti ca ea a mai iubit inca 2 deja ti se rupe firul si parca te simti ''un altul'' nu te simti special nu mai e apropierea aia sentimentul acela ca fata aia e ta din toate punctele de vedere.cam asta e diferenta. oricat de mult ai incerca sa te minti sti bine ca nu va mai fi al fel. te va iubi si al treilea bineinteles, dar nu va mai exista acel ceva iubirea aia mare ca in povesti, iar tu te vei simti vinovata.asta e pur si simplu parerea mea eu asa vad lucrurile pentru ca sunt intr-o situatie identica cu a ta numai k eu am un an de relatie bine. aveam! recent ne-am despartit si ma gandesc din ce in ce mai mult la problema cu virginitatea si am realizat ca nu are rost sa ma consum aiurea asta e nimeni nu poate da timpul inapoi si ma doare, esti frumoasa, fata cuminte, serioasa, fidela, nu umblii din barbat in barbat, il iubesti sincer asta e ceea ce conteaza cu adevarat, degeaba esti virgina te dezvirgineaza unu apoi ''experimentezi''asta cu tot orasul. tu ce zici? fundita?big grin te pup si stai linistita :*