| Chachi913 a întrebat:

Eu plac un baiat happy dar nu pentru ca este popular ci pentru felul lui de a fi :X. Ne intelegem bine, suntem ceva gen ca fratii :*. Vorbim aproape in fiecare seara la telefon si stam chiar cu orele laughing. Dar azi cand am venit de la scoala mai eram cu inca 2 fete si faza e ca el fumeaza. M-am intalnit cu el si mi-a cerut un leu si i-am dat dupa m-a pupat pe obraz puppy dog eyes. adica nu credeam ca o sa faca astaa! puppy dog eyes A fost dragut. si stiu doar ca el ma simpatizeaza si a spus ca nu vrea sa fie nici mai mult intre noi pentru ca mai e un baiat care ma place si el vrea sa fie cu mine dar eu nu si ca nu vrea sa il piarda pe el ca pieten dar ce sa cred din asta. adica m-a pupat pe obraz. thinking Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Te-a pupat pe obraz pentru ca asa simtit sa faca la momentul respectiv,iar adac vrea sa fie cu tine prietenul lui nu ar trebui sa fie o piedica. Daca te intelegi bine cu el, sunteti ca si fratii poate nu ar vrea sa strice aceasta relatie frumoasa de prietenie pentru una de dragoste, pentru ca din moment ce este popular va fi mereu cate o fata care sa ii dea tarcoale sau cate una care sa incerce sa va desparta, iar el ar putea ceda pentru ca tentatiile sunt mari, si ti-a aratat ca tine la tine si ca nu ar vrea sa te faca sa suferi.Ar trebui sa apreciezi asta si pentru un moment sa lasi lucrurile sa-si faca cursul si sa nu le fortezi, bucurate de ce ai acum si multumestete.Noi oamenii tindem mereu spre ceva mai mult si de aceea de multe ori pierdem totul:*

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Un gest frumos din partea lui,in semn de multumire pentru banii imprumutati!
Daca chiar iti place de vorbeste cu ea si explica-i cum sta treaba, iar daca iti spune iar de acel baiat promite-i ca vei vorbi tu serios cu el, despre ceea ce simti, pentru cine si ca nu-ti doresti sa se strice prietenia dintre ei din cauza ta!
Daca nici asa nu vrea inseamna ca tine la tine, te apreciaza dar doar ca amica!
Iti doresc numai bine!

| Gdeni a răspuns:

In semn de multumire probabil.
nu strica o prietenie frumoasa, cine stie ce se va intamlpla mai tarziu(luni, ani)

| Azµre a răspuns (pentru Gdeni):

Corect! Nu se știe ce îi poate rezerva viitorul!

| Katherineeeee a răspuns:

Cred ca a facut-o doar din prietenie. Adica... daca stii sigur ca doreste sa te pastreze atat pe tine cat si pe prietenul sau, inseamna ca nu va incerca nimic cu tine pana cand prietenul sau nu va mai avea sentimente fata de tine.Totusi, macar bucura-te ca il ai prieten bun si nu incerca sa exagerezi daca el nu iti da sanse, astfel s-ar putea sa ii pierzi si prietenia.

| Loreta28 a răspuns:

Parerea mea este ca el vrea sa ramineti prieteni buni... Dupa ce am citi ce ai scris mi-am facut concluzia ca prietenul lui ii este mai importent decit tine, (p.s. In locul tau las face sa ma invidieze, si apoi voi vedea rezultatul adevarat...)