| pussycat_8668 a întrebat:

Buna TPU eu sunt doll am o problema si nu am cu cine sa o discut si m-am gandit sa apelez la voi si sper sa ma ajutati plz.am 17 ani si pana acum aproape o saptamana eram virgina am un prieten de 3 luni cu care mi-am inceput viata sexuala el are 22 de ani.am facut'o neprotejat de 3 x dar cand ii venea sa isi dea drumul o scotea si as vrea sa stiu cam cat la suta ar fi posibil chiar daca nu isi dadea drumu in mine sa raman insarcinatasad? trebuie sa specific ca urma sa imi vina ciclu deja mi-a intarziat 2 zile poate fi o intarziere a menstruatiei datorita dereglarii hormonale sau ceva de genu? si mai e o problema nu stiu cum sa il fac sa vrea cu prezervativ...refuza sa faca cu prezervativ. dc oare? si cum l-as putea convinge? plz am nev de un rasp urg.mersi:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sigura ca nu esti insarcinata. asa se intampla la inceputul acestei perioade. Iti intarzie menstruatia, mie mi-a intarziat 2 saptamani la inceput. Fii linistita, insa nu fi bleaga, nu te mai culca cu el daca nu isi pune prezervativul de fiecare data, asculta-ma. Daca era intr-adevar de partea ta, facea ca tine si te intelegea... dar avand 22 de ani, nu stiu cum sa iti spun.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai sansele sunt cam de 20% (daca este absolut sigur ca nu a ejaculat si intre doua acte sexuale succesive s-a spalat foarte bine si a urinat).
Dar analize v-ati facut? Sau nu stii nici daca nu cumva te-a infectat cu HPV, HIV, hepatita B, C (boli asimptomatice multa vreme si care se transmit pe cale sexuala). De ce nu vrea prezervativ? Fiindca nu-i pasa daca te imbolnaveste de ceva si fiindca daca ramai insarcinata te va lasa balta sa te descurci singura. Sincer, nu ai cum sa te astepti mai mult de la o relatie in care ajungeti in pat dupa 3 luni! Nici macar nu prea va cunoasteti, ce sa mai vorbim de iubit. Dragostea nu are nici o implicatie in relatia voastra, este doar sex de placere, sportiv, va folositi unul de corpul altuia pentru a obtine placere fara mari implicatii.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Refuza prezervativul pentru ca e un nesimtit care nu se gandeste ca iti poate da o boala venerica sau ca te lasa insarcinata. Vrea sa simta el placerea, altfel iti spunea ca nu sufera prezervativul, etc!

Si da, sunt sanse mari sa fii insarcinata!

| gigiro a răspuns:

Coitus intreruptus-ejaculare intrerupta -e o metoda sigura, dar afecteaza barbatul.Cu asta il convingi. Nu cred ca esti insarcinata, apar dereglari datorate inceperii vietii sexuale si stresului.

| cOnTexT a răspuns:

Cata minte ai ma "doll" (cine ii si aia straight face? laughing ) esti papusa? papusele nu o fac cu baieti mai mari cu 5 ani decat ele big grin... pai ii spui ca nu mai faci, dar iti place smug de 3 ori opa opa, vad potential nu te intereseaza o cariera in bransha? laughing rolling on the floor

| claus a răspuns:

1. mult la suta. asta depinde de personaj. daca e excitat si uita pe ce lume e atunci ai 100%. daca se gandeste o secunda la tine procentul scade undeva pe la 10%, procent empiric fireste. ideea e ca ejacularea nu se poate controla mereu. si are 22 de ani, e barbat sau ce?
2. daca ti-a intarziat prima idee e ca trebuie sa iti faci un test de sarcina. imi pare rau ca iti incepi viata sexuala asa. trist. dar ai putea fi insarcinata.
3. nu te dereglezi hormonal cand incepi sa faci sex. asta e un basm.
4. nu vrea fiindca ii moare in prezervativ, cam asta e marea explicatie. si fiindca in general a facut-o fara. stii ce inseamna asta? ca ti-ar putea transmite orice boala sexuala pe care a luat-o de la altele. indeamna-l sa foloseasca prezervativ. ofera-te sa il ajuti daca ii moare sau daca 'il deranjeaza'. doar te iubeste, nu?
5. cum il faci? ii zici ca nu vrei sa iei anticonceptionale. si nici nu vrei sa ramai gravida. fiindca i-ai pastra ca tie nu iti place sa omori un suflet nevinovat. ai sa vezi ca se trata de tampenia lui.
6. mai asteapta 4-5 zile. daca nu iti vine menstruatia fa un test de sarcina, pentru a fi in siguranta.
7. daca tot refuza si refuza prezervativu, foloseste ultimatum: nu mai faci sex cu el altfel.
p. s: iti dai seama ca daca te-ar insela ar face-o neprotejat? nu e fun ca iti poate da o boala fara sa iti spuna?

| alina44 a răspuns:

Trebuia sa. i impui de la inceput sa folositi prezervativulstraight face Probabil el refuza pentru ca ii place mai mult fara insa ganeste. te si la riscuri! Mergi la un control, indiferent daca iti vine sau nu mentstruatia. Sper sa nu fi insarcinatasad Bafta:*

| roxydulkica a răspuns:

Ai 50% sanse sa ramai insarcinata. Daca el nu vrea cu prezervativul i-a tu anticonceptionale.

| bCtz123 a răspuns:

Exista posibilitatea sa ramai insarcinata daca faci sex neprotejat. Exista posibilitatea sa iei un BTS (boata cu trasmitere sexuala) daca faci sex neprotejat.

Spune-i ca daca nu isi pune prezervativul, nu faci sex si punct, doar este vaginul tau nu al lui.

El nu isi pune cauciucul pentru ca il jeneaza, stiu cum e.
O cale de mijloc ar fi pastilele anticonceptioanle, pe care le recomand. Vorbeste cu un medic ginecolog si afla mai multe.

Bafta!

| adriancraiescu a răspuns:

Ce-i ala prezertativ?

| mikEwiLLa a răspuns:

Nu mai accepta data viitoare sa faci neprotejat nici in ruptul capului.
Este vorba de tine, de viata si viitorul tau. Daca ramani insarcinata crezi ca va fi alaturi de tine?
Nici nu stii daca are vreo boala cu transmitere sexuala. El avand 22 de ani, e logic de ce sta cu tine.
Impune-i sa-si puna prezervativul. Daca te minte si iti spune ca est alergic la latex, spune-i sa cumpere din poliuretan.

| al3e3xutza a răspuns:

Salut, parerea mea este ca ar trebui sa iti faci un test de sarcina si daca partenerul tau nu vrea nici cum sa se protejeze foloseste tu anticonceptionale. Sper sa iti fi fost de folos