| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Eu vorbesc de câteva luni cu cineva pe ig care e mai mare decat mine, cu 13 ani. (El are 33). Am observat că se "supără" pe mine din orice. Dacă îi spun că e mai bătrân decat mine, nu mai vorbeste o zi. Dacă îi zic că nu am poze, atunci cand îmi cere, nu mai vorbește. Dacă trimit mesaje scurte, nu mai vorbește sau dacă răspund greu. Nimic nu e bine din ce fac. Am încercat de mai multe ori să "scap" de el. Nu i-am mai răspuns la mesaje sau am căutat diverse motive să nu mai vorbesc cu el, dar tot mi-a scris, ca un disperat. Parcă mereu trebuie să mă comport cum vrea el. Dacă am mesaje de la alti oameni, iar nu e bine. Ce parere aveți? El e nebun sau eu sunt? Că nu înțeleg motivul pentru care ar reacționa așa, ținând cont că e internet. Eu nu-l oblig să îmi scrie.

15 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mă tem că tu, pentru că nu l-ai blocat încă.

| Emilian65 a răspuns:

Daca iti face asemenea lucruri, zic sa te desparti de el sa sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| Sofer a răspuns:

Dai Block și cauta persoane apropiate vârstei tale cu care sa vorbești.

| Iote a răspuns:

Vrea sa profite de tine. Insista, ca poate cedezi. Are metode parsive de a o face pe-a suparatul, ca poate te induioseaza. Tu esti normala si ar trebui sa scapi de el.
Nu stiu ce este ig. Nu poate fi blocat?

| Jany123Jane a răspuns (pentru Iote):

Pai,in ce fel sa profite? Instagram*

| Iote a răspuns (pentru Jany123Jane):

Nu stiu ce e in mintea lui. Dar vezi de traficul de carne vie!
Poate sa-ti modifice pozele cu unele porno si sa te santajeze. Nici politia nu te va putea ajuta, pentru ca ai acceptat de buna voie. Fii atenta!
Nu am cont de Instagram. Nu are optiunea de blocare?

| Jany123Jane a răspuns (pentru Iote):

Ba da, are aceasta optiune. El nu e din Ro, dr asta nu inteleg atitudinea.E doar o conversație, si daca ar vrea sa scape de mine, ar putea sa ma lasa in pace.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Iote):

Multumesc.

| eckblume a răspuns:

,,Am observat că se "supără" pe mine din orice." - Inca mai vorbesti cu el?! Daca la 33 de ani te superi din orice e grav. Tu nu observi ca are un comportament imatur? Nu-i raspunzi ori ii dai block.

| Jany123Jane a răspuns (pentru eckblume):

De fapt, e mai mare decat mine cu 17 ani...

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu în locul tău l-aș șterge sincer. Am mai vorbit cu genul acesta de persoane și sincer, reacționează așa din disperare. Vor să își bată joc.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Rux04):

Nu inteleg de ce e disperat. Are probleme cu capu'? Ca nu l inteleg deloc.

| Rux04 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Da, genul acesta de persoane au probleme cu capul. Vrea să te controleze.

| tzionut a răspuns:

Pai omul nu e nebun, cel putin nu dpmdv, e putin mai inteligent ca tine si are mult mai multa experienta. Acum daca nu iti place sa vb cu el, sau vrei sa scapi de el, ii spui frumos ca nu esti interesata si nici atrasa de el, apoi il ignori. Dupa o luna de mesaje neraspunse, se plictiseste si cauta alta.

| Educatiasexuala a răspuns:

Este decizia ta. Dar un bărbat de vârsta lui nu ar trebui să se comporte așa, sau să vorbească pe IG cu fete așa tinere.
Din explicația ta dă impresia că este foarte controlant, un lucru care nu este ok.