| anonim_4396 a întrebat:

Luni ma voi întâlni cu băiatul cu care vorbesc pentru prima data. Am vorbit și cred ca luni ne vom vedea doar dacă nu va interveni ceva. Oricum îmi e foarte teama. Nu stiu cum sa ma comport. Prin mesaje vorbește foarte frumos cu mine. Si a zis ca abia așteaptă sa ne vedem. Dar îmi e teama. Dacă nu ii va plăcea de mine. I-am zis și a zis ca poate nici mie nu mi va plăcea de el. Vrea sa ma cunoască și asa dar îmi e teama. Nu stiu ce sa fac. Niciodată nu mi-a plăcut primele întâlniri. Ca mereu nu m-a mai cautat. El zis ca ii plac și chiar vreau sa ma cunoască și ca totul ca fi bine. Dar nu știu... Imi e teamă.

13 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Stiu ca suna banal ce spun, dar fii tu insuti. Mai exact, comporta-te cum esti tu, naturala. Nu incerca sa impresionezi pe nimeni, e normal sa ai emotii.
E ca la primul sarut, nu stii cum se face, dar vine de la sine.
Asa e si cu primele intalniri, trebuie sa fiti naturali, sa vina de la sine- daca nu va potriviti, automat nu aveti ce discuta si va simtiti inconfortabil. Daca tu te prefaci ce nu esti, nu o sa functioneze. Repet, e normal sa ai emotii.

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Încerc. Stiu dar vorbim un fiecare zi și mi scrie și ma caută dar mi-e frica ca poate nu ii va plăcea și vom rămâne prieteni deși în mesaje îmi vorbește foarte frumos. Dar fie ce o fii. Eu încerc sa fiu eu. Dar sper sa fie doar bine.

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna,

Sigur o sa fie bine. Sa ne spui cum a fost. Succes happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Ce gandesti tu, probabil asta gandeste si el.
Sti de ce primele intalniri sunt cele mai naspa si cele mai tensionate?
Omenii in general sunt negativisti si isi pun fel si fel de intrebari.
Mintea lor devine cel mai mare dusman.
E doar o intalnire, nimic mai mult.
Probabil va fi o experienta placuta si la final iti vei da seama ca ti-ai facut griji degeaba.
Succes!

| RAY a răspuns:

Dar in pozele editate cu Photoshop v-ati placut?

| OldSoul a răspuns:

Draga mea, aceste temeri mai mult agraveaza situatia.

In situatii de acel gen e cel mai bine sa fii spontana, cu cat te gandesti mai mult, cu atat iti faci mai multe temeri, mai multe griji, si cu atat mai multe sanse sunt sa se intampla ceva rau, plus ca tu deja stii ce poate merge prost, si de teama de a nu se intampla asta, cel mai probabil nu te vei putea relaxa si asta te va costa scump.

Nu-ti face griji, du-te acolo, be yourself, si bucura-te de intalnire.
Daca merge bine, aia e, jackpot, daca nu merge prea bine aia e, va veti mai intalni si alta data, iar daca e dezastruos tu te vei simti penibil, el se va simti penibil, veti invata amandoi din aceasta lectie si veti trece mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Sper sa fie bine. Ma tot gândesc. Dar mai rau fac.

| ywar a răspuns:

Vezi ca si altele s-au mai intalnit cu niste indivizi si au fost pe urma amintire.

| DaniAdrian a răspuns:

Stai linistita, totul o sa fie bine vei vedea, vrea doar sa te cunoasca, sa te vada, si sa lege mai bine legaturile dintre voi, nu e ca si cum va vedeti si gata e dragoste la prima vedere, nori pufosi si roz si ursuleti mari de plus si unicorni peste tot, poate tie o sa-ti placa de el si lui nu sau invers, sau poate doar o sa fiti niste prieteni foarte buni, si veti tine legatura in continuare, danduva sfaturi, glumind unu despre altul si tot asa, nu te panica, good luckwinking

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns:

Hei buna happy este normal sa ai emotii super mari la o prima intalnire, mai ales daca este prima din viata ta, dar o sa vezi ca o sa te linistesti cand o sa va intalniti si cand o sa incepeti sa vorbiti despre tot felul de chestii. Nu iti face griji daca o sa ii placi sau nu, tu trebuie sa fii tu la intalnire si sa ai incredere in tine. Ia-o ca pe o intalnire cu un amic in prima faza si o sa fie ok. Bafta!

| ngina a răspuns:

Asculta trebuie sate comporti cum esti tu trebuie sa fii tu insati si nai de ce sa te temi totul va fi bine un baiat care te place el te place pentru ceia ce esti tu. Arati cine esti cu adevarat pe internet nu-i cunbosti caracterul el poate fi deferit de ceea ce e pen internet.Si daca nu o sa te placa nai de ce sa-ti strici viata daca un baiat nu te va place .Curaj.Succes la intalnire

| MariusJR a răspuns:

Tu iai spus lui ca poate tie nu iti va placea de el?

| anonim_4396 explică (pentru MariusJR):

El a zis cq poate mie nu mi va plăcea de el...